REKLAMA

Dlaczego Sławomir Nitras został odwołany? "Nie przykładał się do pracy"

  • Autor: PAP/EM
  • 03 marca 2017 13:52
Dlaczego Sławomir Nitras został odwołany? "Nie przykładał się do pracy" Poseł PO Sławomir Nitras (fot. facebook)

Poseł Sławomir Nitras (PO) został odwołany z funkcji szefa delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, ponieważ "nie za bardzo przykładał się do swojej pracy" - podkreśliła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nitras został w czwartek odwołany z funkcji szefa delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Zastąpi go dotychczasowa wiceprzewodnicząca, poseł PiS Barbara Bartuś. Nitras nie brał udziału w czwartkowym posiedzeniu delegacji; wniosek o jego odwołanie złożył senator PiS Grzegorz Bierecki.

W piątek (3 marca) politycy PO i Nowoczesnej ocenili, że odwołanie Nitrasa to zemsta PiS za protest opozycji w Sejmie; to "skandal" i "małostkowość" oraz złamanie dobrych obyczajów, według których na czele delegacji stoi polityk opozycji.

"Polityczne reguły złamała dawno temu Platforma. Złamała je w momencie, kiedy przegrała wybory i stała się opozycją totalną wyprowadzając ludzi na ulice i skarżąc się na Polskę za granicą" - powiedziała Mazurek.

"Uzasadnienie odwołania było takie, że nie za bardzo poseł Nitras przykładał się do swojej pracy i wcale mnie nie dziwi, że został odwołany. Szkoda, że tak późno" - dodała.

Nitras przewodniczył polskiej delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE od 14 stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA