REKLAMA

Donal Trump wygwizdany w Davos

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2018 16:18
Donal Trump wygwizdany w Davos Prezydent USA Donald Trump podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos ostrzegł partnerów handlowych, że Waszyngton nie będzie już tolerował nieuczciwych praktyk handlowych, dodając, że agresywne praktyki szkodzą rynkom (fot. shutterstock)

Prezydent USA Donald Trump został wygwizdany podczas piątkowej (26 stycznia) konferencji prasowej na Światowym Forum Gospodarczym w Davos. Wcześniej powiedział, że gdy stał się politykiem, zdał sobie sprawę, jak "złośliwa i fałszywa" może być prasa.

Prezydent USA Donald Trump podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos ostrzegł partnerów handlowych, że Waszyngton nie będzie już tolerował nieuczciwych praktyk handlowych, dodając, że agresywne praktyki szkodzą rynkom.

"USA nie będą już przymykać oka na nieuczciwe praktyki handlowe" - oznajmił. "Nie możemy mieć wolnego i otwartego handlu, jeśli niektóre kraje eksploatują system kosztem innych" - podkreślił prezydent.

Dodał, że jego kraj jest gotów negocjować dwustronne, obopólnie korzystne, porozumienia handlowe ze wszystkimi krajami, w tym tymi, które wchodziły w skład proponowanego przez poprzednią administrację USA Partnerstwa Transpacyficznego (TPP). Stany Zjednoczone wycofały się z rozmów na temat TPP niedługo po objęciu urzędu przez Trumpa.

Szef państwa oświadczył również, że prosi przyjaciół i sojuszników, aby inwestowali we własną obronę i wypełniali swoje zobowiązania finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • krynicki 2018-01-26 16:37:29
    nie, nie, no nie mogę patrzeć na tego (...), społeczeństwo amerykańskie zawsze było dość tępe i łatwe do manipulacji, ale wybierając tego hochsztaplera udowodniło , że jest w zupełności godne miana (...).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA