REKLAMA

Donald Trump stracił czołową doradczynię. Wszystko przez Rosję?

  • Autor: PAP/PSZ
  • 01 marca 2018 12:03
Donald Trump stracił czołową doradczynię. Wszystko przez Rosję? Za ludźmi Donalda Trumpa ciągnie się tzw Russiagate. (fot. Shutterstock)

Hope Hicks, jedna z najdłużej sprawujących urząd doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, zrezygnowała ze stanowiska dyrektor ds. komunikacji - poinformowała rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders.

Według Sanders dokładny termin odejścia Hicks nie jest jeszcze znany. Rzeczniczka Białego Domu zaznaczyła, że rezygnacja doradczyni prezydenta nie jest związana z jej oświadczeniem w sprawie zamieszania związanego z domniemaną ingerencją Rosji w wybory prezydenckie 2016 roku.

"Na swoim stanowisku w Białym Domu osiągnęłam już wszystko, co mogłam" - skomentowała Hicks.

Rezygnacja Hope Hicks została ogłoszona dzień po przesłuchaniu jej przez senacką komisję ds. wywiadu. Hicks przyznała się w nim do "okazjonalnych niewinnych kłamstw", ale zaprzeczyła jakoby kiedykolwiek kłamała w sprawie tzw. Russiagate - pisze "The New York Times".

Śledztwo w sprawie domniemanego mieszania się Rosji w kampanię wyborczą na korzyść Republikanina, Donalda Trumpa, jest prowadzone przez byłego dyrektora FBI Roberta Muellera, który został mianowany specjalnym prokuratorem do zbadania tej sprawy w maju 2017 roku.

Jak dotąd 20 przedstawicieli Białego Domu oraz ponad 30 osób, które były zaangażowane w kampanię wyborczą Trumpa, złożyło zeznania przed komisją prokuratora specjalnego - poinformował adwokat prezydenta USA John Dowd w niedzielę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA