REKLAMA

Donald Trump zaprzysiężony jako 45. prezydent USA

  • Autor: PAP/JS
  • 20 stycznia 2017 18:20
Donald Trump zaprzysiężony jako 45. prezydent USA Nowego prezydenta zaprzysiągł na stopniach Kapitolu sędzia Sądu Najwyższego John Roberts. (fot.:Gage Skidmore/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Republikanin Donald Trump został zaprzysiężony na Kapitolu jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Nowego prezydenta zaprzysiągł na stopniach Kapitolu sędzia Sądu Najwyższego John Roberts. Trump złożył przysięgę na Biblię prezydenta Abrahama Lincolna, a także na Biblię, którą dostał od swej matki w 1955 roku.

Tuż przed Trumpem Mike Pence, do 9 stycznia gubernator stanu Indiana, został zaprzysiężony na 48. wiceprezydenta. Przysięgę odebrał sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas.

Po zaprzysiężeniu Donald Trump w mowie inauguracyjnej, wygłoszonej w piątek na stopniach Kapitolu, powiedział, zwracając się do Amerykanów: "Dziś przenosimy władzę z Waszyngtonu i dajemy ją z powrotem wam".

Podziękował też byłym prezydentom Stanów Zjednoczonych, Amerykanom i ludziom na całym świecie, a szczególnie Barackowi Obamie i jego administracji za pomoc w przekazaniu władzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA