REKLAMA

Donald Tusk: Albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2017 16:48
Donald Tusk: Albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle "Równie ważne dla całej Europy, jak dla polskich demokratów: albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle" - brzmi wpis Tuska na jego profilu na Twitterze (fot.:twitter.com/eucopresident)

Równie ważne dla całej Europy, jak dla polskich demokratów: albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle - napisał na jednym z portali społecznościowych szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Równie ważne dla całej Europy, jak dla polskich demokratów: albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle" - brzmi wpis Tuska na jego profilu na Twitterze.

Szef Rady Europejskiej oświadczył po zakończeniu szczytu UE, że chciałby, żeby Polska nie była izolowana w Europie. Dodał, że marzy mu się, by Polska była postrzegana w UE jako państwo, które pomaga rozwiązywać problemy.

Przekonywał, że "interes Polski i Europy jest tożsamy". "To nie jest tylko moja wyobraźnia, to jest moja stuprocentowa pewność, że dobra przyszłość dla Polski będzie wynikała bezpośrednio z pozycji Polski w Europie, a nie poza Europą. Ja się budzę i zasypiam z jedną myślą - co zrobić, żeby Polska nie była izolowana w Europie" - powiedział Tusk.

W piątek (20 października) w Brukseli zakończył się dwudniowy szczyt UE, którego tematem były m.in. propozycje szefa Rady Europejskiej, usprawnienia prac instytucji unijnych poprzez zmianę sposobu decydowania o niektórych kwestiach z jednomyślności na zasadę większościową. Przywódcy 27 państw Unii omówili też dotychczasowe negocjacje w sprawie Brexitu.

Z kolei w sobotę w Łodzi odbędzie się konwencja PO, podczas której ma zostać ogłoszony nowy statut i program tego ugrupowania na przyszłoroczne wybory samorządowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-10-20 19:30:42
    Z Panem Tuskiem to nam nie po drodze jak za stołki majątek się sprzedajeREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA