REKLAMA

Donald Tusk: Dobrze, aby wraz z Morawieckim pojawił się znak o zmianie nastawienia do Europy

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2017 20:25
Donald Tusk: Dobrze, aby wraz z Morawieckim pojawił się znak o zmianie nastawienia do Europy Donald Tusk wyraził przy tym oczekiwanie na zmianę polityki obozu rządzącego wobec Unii. (fot.twitter)

Dobrze byłoby, aby wraz z nowym premierem Mateuszem Morawieckim, pojawił się jakiś nowy, ale rzetelny znak o zmianie nastawienia do Europy; to na pewno byłoby z korzyścią dla Polski – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Prezydent Andrzej Duda przyjął w piątek (8 grudnia) dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Wotum zaufania dla rządu Morawieckiego w Sejmie zaplanowano na wtorek.

"Czekamy na nowego premiera Morawieckiego w Brukseli" - powiedział Tusk, pytany w TVN24 o zmiany w polskim rządzie. Jak zauważył, do wizyty nowego szefa rządu w stolicy UE dojdzie prawdopodobnie podczas najbliższego unijnego szczytu.

Tusk zaprosił Morawieckiego do rozmowy w cztery oczy. "Zapraszam, z każdym premierem i prezydentem mam okazję w ciągu roku spotykać się wielokrotnie. Byłoby wreszcie - jak sądzę - rzeczą naturalną, gdyby także władze mojej ojczyzny uznawały za celowe współpracować bliżej z rodakiem, który jest szefem Rady Europejskiej" - podkreślił były premier.

Tusk wyraził przy tym oczekiwanie na zmianę polityki obozu rządzącego wobec Unii. "Dobrze byłoby, aby wraz z nowym premierem pojawił się jakiś nowy, ale rzetelny znak o zmianie nastawienia do Europy i to na pewno byłoby z korzyścią dla Polski" - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

Jak dodał, bardzo by chciał, aby pozycja naszego kraju w Europie "była jak najsilniejsza, a nie tak słaba jak jest ewidentnie teraz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Olej Tuska, kończy się! 2017-12-09 07:34:57
    Mateusz Morawiecki będzie najlepszym Premierem RP po 1989roku, młodzi ludzie wykształceni uwierzą we własne siły i przyszłość w ojczystym kraju , kraj potrzebuje na sterach władzy takich jak Patryk Jaki itp. Oby Polska była prawą, gwarancja sukcesu gospodarczego i bytu społeczeństwa zamieszkującego Nasz kraj.
  • To tyle, mądremu dość 2017-12-09 01:57:04
    A niby w jakim celu?



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA