REKLAMA

Donald Tusk ponownie przewodniczącym Rady Europejskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2017 17:01
Donald Tusk ponownie przewodniczącym Rady Europejskiej Donald Tusk (fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

Donald Tusk został ponownie wybrany w czwartek (9 marca) na przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Habemus Presidentum. Powodzenia" - napisał Bettel na Twitterze.

Sam Tusk napisał zaś: "Dziękuję za trzymanie kciuków i serdeczne wsparcie. Pomogło!".

Reelekcji Tuska sprzeciwiał się polski rząd.

Przywódcy unijni oklaskami przywitali Tuska, którego na salę obrad zaraz po głosowaniu przyprowadził premier Malty Joseph Muscat. Szef maltańskiego rządu dziękował mu za pracę, którą wykonał w ciągu ostatnich 2,5 roku.

"Dziękuje za ten znak solidarności. Jak wiecie, solidarność była zawsze ważna w moim życiu, prywatnym i politycznym. Naprawdę wiem, ile ona znaczy" - powiedział Tusk w krótkiej publicznej części posiedzenia Rady Europejskiej.

"Bedę pracował z wszystkimi z was, bez żadnego wyjątku" - zadeklarował Tusk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Arek 2017-03-10 09:56:12
    Do Iza: Odpowiedź bardzo prosta. Tusk jest kandydatem większości Polaków ponieważ popiera go na tym stanowisku 54% rodaków a także calutkiej Unii Europejskiej, włączając w to przyjaciół naszego władcy. Dla mnie zdecydowanie wystarczy. Ma dużo silniejszy mandat niż PIS w Polsce bo ich poparło jakieś 30+ procent głosujących.
  • Iza 2017-03-10 00:04:04
    Z czego tu sie cieszyc? Swoja reelekcje zawdziecza pan Tusk Niemcom,Francuzom i Holendrom,bo u nich wkrotce wybory parlamentarne i nikt nie chce miec zlej prassy.... zadnych zmian czy eksperymentow. Reszta krajow idzie za najwiekszymi i popiera,czy moze miala przeciwstawic sie Grecja? Polski Rzad nie mianowal i nie poparl pana Tuska.... to czyim kandydatem on jest? Czyje interesy i komu bedzie je zalatwial?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA