REKLAMA

Donald Tusk przed Trybunał Stanu? Cytaty są zaskakujące

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 lutego 2016 12:08
Donald Tusk przed Trybunał Stanu? Cytaty są zaskakujące Cimoszewicz pytany o to, czy powołanie nowej komisji smoleńskiej może zakończyć się postawieniem byłego premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu, przyznał, że nie wyklucza tego (fot. msz.gov.pl)

Postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu jest bardzo prawdopodobne - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Co ciekawe o trybunale dla byłego premiera miał także napomknąć nowy przewodniczący PO - Grzegorz Schetyna.

Antoni Macierewicz powołał 4 lutego komisję ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Były premier i szef dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz pytany w "Faktach po Faktach" o prace komisji powiedział:

- Wydaje mi się, że duża część naszego społeczeństwa wierzy w rozmaite teorie zamachowo-spiskowe. Ja w nie nie wierzę. Jestem przekonany, że do tej wielkiej tragedii doszło z przyczyn, niestety, charakterystycznych dla naszego kraju - lekceważenia reguł i procedur - zaznaczył.

Cimoszewicz pytany o to, czy powołanie nowej komisji smoleńskiej może zakończyć się postawieniem byłego premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu, przyznał, że nie wyklucza tego.

- Jak sądzę, PiS, pewnie przy poparciu Kukiz’15, nie będzie miało takich zahamowań, jakie miała większość parlamentarna poprzedniej kadencji, która nie zdecydowała się postawić przed Trybunałem Stanu pana Kaczyńskiego i pana Ziobry. To (postawienie Tuska przed Trybunałem Stanu - red.) jest bardzo prawdopodobne - powiedział Cimoszewicz.

Co ciekawe o trybunale dla byłego premiera miał także napomknąć nowy przewodniczący PO - Grzegorz Schetyna. Ale z innych przyczyn.

- Jak się tu pojawi znowu, to sam mu zorganizuję „trybunał stanu" - miał powiedzieć Grzegorz Schetyna o Donaldzie Tusku w trakcie jednego ze spotkań ze swoimi współpracownikami. Czy tak rzeczywiście powiedział?

Zdaniem informatora tygodnika „wSieci” takie słowa padły, ale nawet jeśli cytat ten jest nieco przesadzony, to najlepiej oddaje emocje Grzegorza Schetyny wobec byłego premiera i resztki jego kamaryli w Platformie Obywatelskiej. Tygodnik „ABC” opisuje w nowym wydaniu rozpoczynającą się wielką czystkę w PO.

Zdaniem "ABC" Schetyna pozwala sobie na takie uwagi ponieważ Tusk potraktował go ostatnio jak jakiegoś petenta i dał mu do zrozumienia, że jest jednym z wielu „całujących klamkę” brukselskiego gabinetu – relacjonuje europoseł z PO. - Schetyna był wściekły, bo nie dość że nie ugrał niczego, to jeszcze Tusk go upokorzył - informuje tygodnik „ABC”.

Sam były minister i marszałek sejmu zaprzeczył, jakoby miał w ten sposób dworować sobie z Donalda Tuska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA