REKLAMA

Donald Tusk spotka się z Beatą Szydło w Paryżu

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2015 09:30
Donald Tusk spotka się z Beatą Szydło w Paryżu Do spotkania Donalda Tuska z Beatą Szydło ma dojść na marginesie rozpoczynającej się tego dnia konferencji klimatycznej w Paryżu (Donald Tusk, fot. facebook.com)

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w poniedziałek (30 listopada) w Paryżu z premier Beatą Szydło.

Do spotkania ma dojść na marginesie rozpoczynającej się tego dnia na szczeblu szefów państw i rządów konferencji klimatycznej w Paryżu. W kalendarzu Tuska zaplanowano, że spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30, tuż po oficjalnym lunchu dla uczestników konferencji wydanym przez francuskiego prezydenta Francois Hollande'a i szefa francuskiej dyplomacji Laurenta Fabiusa.

W pierwszym dniu paryskiej konferencji klimatycznej weźmie udział blisko 150 szefów państw i rządów z całego świata.

W poniedziałek Tusk ma jeszcze zaplanowane spotkania w Paryżu m.in. z nowym premierem Kanady Justinem Trudeau oraz prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Dzień wcześniej, w niedzielę, premier Szydło weźmie udział w szczycie UE-Turcja, zwołanym przez Tuska w Brukseli w celu rozwiązania trwającego kryzysu migracyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA