REKLAMA

Donald Tusk stanie przed komisją ds. wyłudzeń VAT?

 • Autor: PAP/AT
 • 17 sierpnia 2017 08:10
Donald Tusk stanie przed komisją ds. wyłudzeń VAT? Celem komisji śledczej ma być zweryfikowanie procedur i instytucji, które odpowiadają za pobór VAT (Donald Tusk, fot.twitter.com/eucopresident)

Tuż po wakacjach do Sejmu ma wpłynąć wniosek posłów z klubu Kukiz'15 o powołanie nowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Poseł Tomasz Rzymkowski uważa, że Donald Tuska i Jacek Rostowski są "naturalnymi kandydatami" do stawienia się przed komisją.

Czy Donald Tusk i Jan Vincent-Rostowski staną przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT? - pyta "Nasz Dziennik".

Tuż po wakacjach do Sejmu ma wpłynąć wniosek posłów z klubu Kukiz'15 o powołanie nowej komisji śledczej. Jej celem ma być zbadanie przestępstw w sprawie wycieku wpływów z podatku VAT. Według wicepremiera Mateusza Morawieckiego, budżet państwa stracił na tym procederze nawet 250 mld zł - informuje gazeta.

Celem komisji ma być zweryfikowanie procedur i instytucji, które odpowiadają za pobór VAT. "Gdyby przy tym udało się odnaleźć osoby, które wyłudzały VAT, będzie to tym większa korzyść" - stwierdza poseł Rzymkowski, który uważa także że Donald Tuska i Jacek Rostowski są "naturalnymi kandydatami" do stawienia się przed komisją.

Powstanie komisji śledczej w sprawie wyłudzeń VAT jest wielce prawdopodobne. W zeszłotygodniowych "Rozmowach niedokończonych" na antenie Telewizji Trwam pozytywnie do tego pomysłu odniósł się wicepremier Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Afera gruntowa!!! 2017-08-22 20:52:41
  Jeżeli taka komisja powstanie powinien być postawiony przed nią każdy Wójt Gminny, Prezydent Miasta,Starosta, Marszałek z woj. Śląskiego, Podkarpackiego , Podlaskiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego itd.
 • wielbłądagarb 2017-08-19 14:36:55
  A kto był mózgiem, okradania Polski i Polaków oraz sprzedawania Majątku Narodowego razem z duszami, kapitałowi w Berlinie i Brukseli ??? Ten pan, działając w białych rękawiczkach, wprowadził Polskę w szereg ślepych uliczek aby Ją rzucić na kolana, przed oblicze kapitału zachodniego, dla własnych osobistych korzyści. Przez to, otrzymał szereg wysokich odznaczeń państwowych w Berlinie i wysokie stanowisko w Brukseli. I co ? Czy to, jest to samo, co kradzież batonika w sklepie, głupie osły ???
 • Prawo Precz z dyktaturą! 2017-08-17 15:07:10
  Do Marek.S: Należy zauważyć iż w tej kolejce samozwańczych samorządów terytorialnych jest również PiS, proszę więc nie przywoływać prawa USA gdyż tam za przestępstwa związane z VAT czy łamanie praw człowieka ściga się jak zabójstwa. Polska nigdy nie była i nie będzie Państwem Demokratycznym Prawa , patologiczny system musi upaść ekonomia jest bezlitosna, podobnie jak ze Stadniną Koni w Janowie Podlaskim w co jest zamieszany obecny Rząd.
 • Marek.S 2017-08-17 13:36:48
  W danej sytuacji ostatnia klepka opozycji, samozwańcze samorządy terytorialne mają delikatnie ujmując-przejebane, wyjdą kulisy łamania praw człowieka w Polsce w przedmiocie największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, niszczenia finansów publicznych od niezapłaconego VAT celem osiągnięcia własnych korzyści majątkowych dla utrzymania kliki przestępczej i własnych wpływów. Klucz do rozwiązania samorządów i przywrócenia w kraju prawa lądu konstytucyjnego.
 • Marek.S 2017-08-17 13:33:52
  W danej sytuacji ostania klepka opozycji, samozwańcze samorządy terytorialne mają delikatnie ujmując-przejebane, wyjdą kulisy łamania praw człowieka w Polsce w przedmiocie największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, niszczenia finansów publicznych od niezapłaconego VAT celem osiągnięcia własnych korzyści majątkowych dla utrzymania kliki przestępczej i własnych wpływów. Klucz do rozwiązania samorządów i przywrócenia w kraju prawa lądu konstytucyjnego.
 • Gnębić Tuska 2017-08-17 09:30:43
  Proponuję stworzyć specjalne stanowisko: Prokurator d/s przesłuchiwania Tuska. Wzywałby Tuska we wszystkich sprawach: Pan Kazio nie zapłacił VAT - wezwać Tuska. Smarkacz ukradł batonik - wezwać Tuska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA