REKLAMA

Donald Tusk: Sukces dyplomatyczny związany z wizytą prezydenta USA jest bezdyskusyjny

  • Autor: PAP/JS
  • 06 lipca 2017 15:36
Donald Tusk: Sukces dyplomatyczny związany z wizytą prezydenta USA jest bezdyskusyjny Donald Tusk (fot. Platforma Obywalteska/Flickr, licencja Creative Commons)

Sukces dyplomatyczny jest bezdyskusyjny, przyjeżdża prezydent najpotężniejszego państwa na świecie i mówi fajne rzeczy o Polsce i o rządzących; nie dziwię, że to jest akurat ten dzień, w którym władze w Polsce mogą odczuwać satysfakcję - powiedział szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.

Dziennikarze pytali w Brukseli Tuska o ocenę wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce.

Na uwagę, że polski rząd jest mocny po tej wizycie, a opozycja "trochę się pogubiła, nie wiedząc jak traktować wizytę Donalda Trumpa", Tusk stwierdził, że "na pewno dla opozycji to jest trudny moment, bo sukces dyplomatyczny jest bezdyskusyjny, przyjeżdża prezydent najpotężniejszego państwa na świecie i mówi bardzo fajne rzeczy o Polsce i o rządzących".

Czytaj też: Premier o wizycie Trumpa: Jestem dumna, że przeżywamy takie chwile

"Ja się nie dziwię, że to jest akurat ten dzień, w którym władze w Polsce mogą odczuwać satysfakcję. Nic dziwnego" - powiedział b. premier.

"Ja się ucieszyłem, bo usłyszałem z ust setek działaczy PiS, jak skandowali Donald, Donald" - zażartował Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • współwierząca, współczujE 2017-07-06 23:46:13
    prawda tylko wyzwala...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA