REKLAMA

Donald Tusk wezwał do walki o wolne sądy

  • Autor: PAP/GP
  • 02 sierpnia 2017 13:05
Donald Tusk wezwał do walki o wolne sądy Donald Tusk był liderem PO, kiedy formacja rządziła krajem przez prawie 8 lat. Nadal jest postrzegany przez część opinii publicznej jako polityczna figura krajowej sceny. (fot.:twitter.com/eucopresident)

- Bronimy sądów, by niezależne były też od nas, naszych opinii i oczekiwań - napisał w środę (2 sierpnia) na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Prezydent Andrzej Duda 24 lipca ogłosił decyzje o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi. W poniedziałek odmowa podpisania przez prezydenta obu ustaw - wraz z uzasadnieniem - wpłynęła do Sejmu.

25 lipca Duda podpisał natomiast trzecią z ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości - o ustroju sądów powszechnych. W piątek została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Na czwartek Donald Tusk został wezwany do Prokuratury Krajowej na przesłuchanie ws. niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązku przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • preczzPOkrętaczami 2017-08-02 16:45:48
    Do Prawo! Precz PiS!: Przemawia przez Ciebie tylko wielka chęć aby Georg Soros i ta fundacja z Moskwy, wciągnęły Cię na swoją listę płac. A Donald Tusk broni polskie sądy, bo wie, że może być przez nie kiedyś srogo osądzony za zdradę stanu i oddanie Polski wraz z duszami w ręce obcego kapitału.
  • Prawo! Precz PiS! 2017-08-02 13:44:55
    Przyszły Pan Prezydent Donald Tusk nie tyko skopie (...) przestępcy Andrzejowi Dudzie, lecz z pewnością obieca Nam iż te gnidy Bolszewickie Rząd PiS zostaną postawione przede Trybunałem Stanu. Naród jako suweren powinien obalić tyrana obecny Rząd który zmierza wyraźnie do wywołania konfliktów międzynarodowych -Wojny, próbuje się podstępem wprowadzać zmiany ustrojowe wbrew Konstytucji RP Art 2 itd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA