REKLAMA

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Siemoniak: Nic na to nie wskazuje

  • Autor: PAP/AT
  • 21 listopada 2017 09:24
Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Siemoniak: Nic na to nie wskazuje Donald Tusk jest skoncentrowany na obowiązkach przewodniczącego Rady Europejskiej - mówi Tomasz Siemoniak (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

Donald Tusk jest skoncentrowany na swoich obowiązkach przewodniczącego Rady Europejskiej, będzie je wykonywać do końca 2019 r. Nic nie wskazuje na to, by tutaj miało się cokolwiek zmienić - powiedział wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

• Wpis szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska nie oznacza zamiaru aktywności politycznej w Polsce - powiedział Siemoniak.

• Jego zdaniem nic nie wskazuje na to, by Tusk zrezygnował z tego stanowiska przed końcem kadencji.

• Ocenił również, że Tusk "zabrał głos jako szef RE wywodzący się z Polski, dwukrotny premier" - do czego ma prawo.

Siemoniak w radiowej Jedynce pytany był o wtorkowe (21 listopada) doniesienia "Faktu". Według gazety ostre słowa Tuska na temat polskiej polityki to sygnał, że wkrótce wróci on do polityki krajowej, a ponadto chciałby, by Platforma "zaostrzyła kurs" względem Prawa i Sprawiedliwości.

"Na pewno Donald Tusk jest skoncentrowany na swoich obowiązkach przewodniczącego Rady Europejskiej, będzie je wykonywać do końca 2019 r. Nic nie wskazuje na to, by tutaj miało się cokolwiek zmienić" - powiedział wiceszef PO.

Czytaj też: Reakcja rządu pokazuje jak ważnym politykiem jest Donald Tusk

Ocenił również, że Tusk "zabrał głos jako szef RE wywodzący się z Polski, dwukrotny premier" - do czego ma prawo. "Natomiast takie interpretacje, co z tego wynika, to każdy może tutaj przyjmować inną" - dodał.

"Jest to bardzo mocny głos, mocny głos Europy i też Donalda Tuska skierowany do Polski, ale nie oznacza on wcale jakiejś aktywności politycznej w Polsce" - powiedział.

W niedzielę (19 listopada) Tusk napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Dzień później europoseł Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość do startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Jeszcze wczoraj, by mi to na myśl nie przyszło, ale jeśli ta postać poważy się ubiegać o urząd Prezydenta RP, zgłaszam gotowość stanięcia w szranki, w obronie honoru Najjaśniejszej" - napisał na Twitterze Saryusz-Wolski.

Siemoniak był pytany także o zapowiedź europosła. "Dość bezceremonialnie walczy o pozycję w PiS-ie. Jest takie powiedzenie, że neofici, czyli ci, którzy przystępują do nowych kościołów, są najbardziej gorliwi, to jest właśnie ten przypadek. Sądzę, że gdy się było tyle lat w Platformie, gdy się sprawowało w niej wysokie funkcje, lepiej czasami jest pomilczeć" - ocenił wiceszef PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Mieszko 2017-11-21 20:46:58
    Wór dostanie i pod bramą w Malborku będzie czekał aż się zlitują i go
  • Megan 2017-11-21 11:27:23
    Oj boją się pisiory powrotu Tuska. Pamiętają jak poleciały im sondaże po jego słynnej "porażce" 27:1. Napisał chłop parę zdań szczerej prawdy o polityce "dobrej zmiany", a już tyle lamentów. Jeżeli tylko Tuskowi zechce się wchodzić ponownie w to nasze kochane bagienko, na pewno wygra wybory prezydenckie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA