REKLAMA

Donald Tusk złym szefem Rady Europejskiej? Szydło ostro krytykuje

  • Autor: PAP/AT
  • 22 stycznia 2017 11:22
Donald Tusk złym szefem Rady Europejskiej? Szydło ostro krytykuje Beata Szydło i Donald Tusk (fot.twitter.com)

• Unia Europejska, by być silniejsza, musi zostać zreformowana - powiedziała premier Beata Szydło. 
• Donald Tusk nie wyraża entuzjazmu do reformowania UE - uważa Szydło.
• W jej ocenie Tusk nie dość wyraźnie bronił interesów Polski, gdy była ona atakowana.

W wywiadzie dla Radia Zet i Polsat News Szydło powiedziała, że ma zamiar zapytać kanclerz Niemiec Angelę Merkel, czy wysunie ona kandydaturę Donalda Tuska na przewodniczenie Radzie Europejskiej w drugiej kadencji. Dodała, że dotychczasową działalność Tuska na tym stanowisku ocenia źle. "Nie dość wyraźnie bronił interesów Polski, kiedy Polska była zupełnie bezpodstawnie atakowana na arenie międzynarodowej. Ja sobie nie wyobrażam, że gdyby szefem Rady Europejskiej był na przykład polityk niemiecki, że pozwoliłby na to, żeby Niemcy były tak mocno atakowane" - mówiła.

Czytaj też: Rząd nie poprze kandydatury Tuska na szefa Rady Europejskiej?

Przypomniała, że za czasów szefowania Tuska doszło do Brexitu. "To jest rzecz niesłychana, ale UE zaczyna mieć poważne kłopoty i jedno z państw podejmuje decyzję o tym, żeby UE opuścić. No, ale jednak to już zawsze będzie w podręcznikach historii opisywane, że stało się to za czasów, gdy Donald Tusk był szefem Rady Europejskiej" - zaznaczyła Szydło.

Jak mówiła, nowy szef Rady Europejskiej powinien przede wszystkim dążyć do tego, by Unia była silniejsza i wyszła z kryzysów. "Najważniejsze są reformy. Jeżeli będzie wola, żeby reformy wprowadzić w życie, chociażby te, o których mówi PiS, to UE będzie silniejsza. Jeśli pozostanie na tym etapie jakim jest - niestety nie. A Donald Tusk nie wyraża entuzjazmu do reformowania UE" - podkreśliła szefowa polskiego rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • krystyna 2017-06-14 23:41:26
    Tusk krytykuje nasza premier bo jes w duszy Niemcem i lepiej bedzie dla niego jak sie wyprowadzi- koniecznie bo tu juz slepy widzi ze to wrog Polski
  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-22 16:17:12
    Tusk i jego "białe rękawiczki", za pomocą których obchodził się z Polakami i Polską, zasługują na potępienie i banicję.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA