REKLAMA

Doradczyni prezydenta: Beata Szydło nie rządzi rządem. Zmiana premiera to bardzo dobry pomysł

  • Autor: AT
  • 23 października 2017 12:12
Doradczyni prezydenta: Beata Szydło nie rządzi rządem. Zmiana premiera to bardzo dobry pomysł Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (fot.wybierzpis.org.pl)

Mądrość pana Jarosława Kaczyńskiego nawet nie przystaje do mądrości pani premier. Beata Szydło słabo daje sobie radę z ministrami - powiedziała doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy i była działaczka opozycji z czasów PRL Zofia Romaszewska.

W poniedziałek tygodnik "Sieci prawdy" w rubryce "Z życia koalicji" napisał, że premier "Beata Szydło leci ze stanowiska". Według gazety premier ma startować do europarlamentu, "a na razie sobie trochę odpocznie". "Bo nowym premierem zostanie prezes.(...) Podmianka ma się dokonać w listopadzie, albo 11, albo w drugą rocznice powstania rządu Szydło, czyli kilka dni później".

Odnosząc się do tych doniesień, Romaszewska oceniła, że zmiana na stanowisku premiera to bardzo dobry pomysł.

- Wydaje mi się - z całym szacunkiem do pani premier - że mądrość pana Jarosława Kaczyńskiego nawet nie przystaje do mądrości pani premier - oświadczyła.

Zdaniem Romaszewskiej, premier Szydło słabo daje sobie radę z ministrami, którzy niekoniecznie muszą jej słuchać. Dodała, że premier zdecydowanie nie rządzi rządem.

Sprawę tę skomentował także wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, który ocenił, że te spekulacje są przesadzone. Zaznaczył, że skoro on, wicepremier i minister sprawiedliwości, a także prezes Kaczyński nie rozmawiają o takich scenariuszach, rekonstrukcja to mit.

- Od początku mówiliśmy o tym, że po dwóch latach dojdzie do oceny dokonań rządu - stwierdził Jarosław Gowin. W tym tygodniu minie dokładnie dwa lata od kiedy trwa VIII kadencja Sejmu RP, w której PiS ma większość. - Nie wykluczam, że zapadną decyzje, że potrzebna jest zmiana w polityce Rady Ministrów, a jeżeli tak, to ustalimy, jak głęboka to będzie zmiana. Na ten moment nie zapadły takie decyzje - stwierdził ostro polityk.

Zaznaczył jednak, że "żaden minister nie może czuć się spokojny".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-10-23 15:51:29
    taa - za to mądrość Romaszewskiej przystaje do mądrości ... no właśnie kogo? może "kolegi z opozycji" - TW Bolka?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA