REKLAMA

Dorn nie ma wątpliwości: przyszły rząd szybko się rozpadnie

  • Autor: TM
  • 24 sierpnia 2015 11:21
Dorn nie ma wątpliwości: przyszły rząd szybko się rozpadnie Przyszły rząd szybko się więc rozpadnie - uważa Dorn. Fot. wikipedia.pl

Według Ludwika Dorna rząd, który powstanie po nadchodzących wyborach parlamentarnych, szybko się rozpadnie. Będą potężne napięcia, zarówno wewnątrz koalicji, jak i społeczne, ponieważ idą trudne czasy - twierdzi polityk.

Dorn na łamach tygodnika "Do Rzeczy"twierdzi, że to Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, jednak nie jest pewien, czy ugrupowanie to będzie "w stanie stworzyć rząd o stałej i stabilnej podstawie parlamentarnej".

Przyszły rząd szybko się więc rozpadnie - uważa Dorn. Dodaje, że taka sytuacja może dotyczyć zarówno gabinetu Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej.

Nie wierzę w wielką koalicję. Wynik wyborów do sejmików wojewódzkich z 2004 roku nauczyły obie partie, że muszą się żreć - wyjaśnia.

Nie będzie rządu większościowego

Przypomina, że wyłoniona w 2004 roku koalicja wyborcza do sejmików, uzyskując słaby wyniki, spowodowała, że w siłę urosły takie ugrupowania jak Liga Polskich Rodzin oraz Samoobrona. To z kolei "nauczyło PiS i PO, że opłaca się być w konflikcie".

Polityk prognozuje, że PiS wygra wybory, czyli osiągnie lepszy wynik niż PO od czterech do dziesięciu punktów procentowych. Jednocześnie podkreśla, że PiS nie będzie w stanie stworzyć rządu większościowego..

Paweł Kukiz nie będzie drugim Lepperem

Paweł Kukiz nie odegra takiej roli, jak Roman Giertych, czy Andrzej Lepper. Pewnie wejdzie do Sejmu - mówi o Kukizie, wątpiąc, czy liczba posłów ruchu byłego kandydata na prezydenta pozwoli na stworzenie koalicji większościowej - twierdzi.

Zdaniem Dorna PiS zyskuje przewagę nad PO dzięki odczytaniu nastrojów społecznych oraz deficytów odczuwanych przez różne grupy społeczne. Platforma Obywatelska, z kolei, nie potrafi odnaleźć się w tej narracji - co więcej nie tworzy własnej.

Komorowski odmawiał prawa do niezadowolenia nawet swoim zwolennikom - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA