REKLAMA

Dorn: nie wstydzę się swojego PiS-owskiego dziedzictwa

  • Autor: TM
  • 03 września 2015 18:19
Dorn: nie wstydzę się swojego PiS-owskiego dziedzictwa PiS ma niewielki kontakt z rzeczywistością - twierdzi Dorn. Fot. konserwatyzm.pl

Po stronie PiS-u nie widzę żadnych szans na zmianę, gdy tymczasem pobudzona do działania PO jest na nią otwarta. PiS ma niewielki kontakt z rzeczywistością, buja w stratosferze na bardzo wysokich obrotach, a PO jest związana z ziemią - powiedział na antenie TVP Info Ludwik Dorn, który znalazł się na listach PO.

Dodał, że zarówno PiS, jak i PO traktuje dosyć chłodno.

To nie są moje rodziny polityczne, ale rozumując chłodno uważam, że jeżeli ktoś może wprowadzić w sposób w miarę bezpieczny zmiany, które są potrzebne, choćby to były zmiany częściowe, to chłodny rozum wskazuje mi, że tym podmiotem nie będzie PiS, ale PO - tłumaczył swój wybór.

Uznanie dla Kopacz

Najmniej krytycznie ocenia jednak funkcjonowanie pani Kopacz jako premiera.

Jestem skłonny wyrazić uznanie. Znalazła się nagle w sytuacji trudnej zarówno jako przewodnicząca partii, jak i premier rządu. Podejmowała decyzje lepsze, gorsze, ale nie załamała się w obliczu bardzo trudnej sytuacji - mówił.

Dorn mówił, że nie wstydzi się swojego PiS-owskiego dziedzictwa. Co więcej, jest z niego dumny, ale nie szczędzi też PiS-owi krytyki.

Są tacy, którzy straszą tym PiS–em, i są tacy jak ja, którzy się na te strachy ironicznie uśmiechają - stwierdził. Zapytany, co ma zamiar zmienić w PO, odpowiedział, że „nie idzie na kierownika”. 

PO wyciągnęła nauczkę

Otrzymałem zaproszenie, kierownictwo PO uznało, że mogę powiedzieć pewne rzeczy, nad którymi warto się zastanowić. Trzeba odpowiedzieć na coś, co wisi w powietrzu, czyli oczekiwanie zmian – mówił. 

Stwierdził, że PO wyciągnęła nauczkę z bolesnej przegranej w wyborach prezydenckich.

PO dostało czerwoną kartkę, będę starał się pomagać. Doprowadzenie do równowagi, czy lekkiej przewagi nad PiS-em jest w zasięgu możliwości - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • magic 2015-09-04 04:22:03
    Dorn i Napieralski to są myślące chłopy, wiedzą że jedynie PO może pogromić nadchodzący ciemnogród zemszczonego na cały naród Kaczyńskiego, a tacy jak Palikot, Kukiz, Miller, Petru, Korwin, Nowacka itp. gady rozproszą jedynie głosy by wygrało średniowiecze z chórem czarownic; oni o Polsce nie myślą, rozwalą wszystko co postępowe, chyba im płaci KaczyńskiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA