REKLAMA

Dorn zaskakuje: Orban jest jedynym prawdziwym Europejczykiem

  • Autor: TM
  • 18 września 2015 08:23
Dorn zaskakuje: Orban jest jedynym prawdziwym Europejczykiem Viktor Orban jest jedynym prawdziwym Europejczykiem - ocenił Dorn. Fot. youtube.com

W sprawie imigrantów to Węgry mają rację, a nie niemieccy politycy - stwierdził w TVN24 Ludwik Dorn, startujący w wyborach parlamentarnych z list PO. Viktor Orban jest jedynym prawdziwym Europejczykiem - ocenił.

Jego zdaniem polski rząd postępuje słusznie, nie ujawniając, ilu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki miałby przyjąć nasz kraj.

Zgodnie z prawem

Dorn oświadczył, że na miejscu premiera Węgier, w sprawie uchodźców, zrobiłby to samo. - Postępuje wedle traktatowych, prawnych i politycznych reguł spajających Unię Europejską - powiedział.

Dorn uważa, że Orban powołuje się na prawo strefy Schengen, system dubliński, prawo Unii Europejskiej i zgodnie z nim zatrzymuje imigrantów i próbuje rejestrować, dokonać wstępnej selekcji i nie wpuszczać wszystkich.

Robi i chce to robić w interesie całej Unii Europejskiej w sposób uporządkowany - powiedział.

Orban ma rację

Uznał, że w sprawie imigrantów to Orban ma rację, a nie niemieccy politycy, którzy wcześniej zapowiedzieli, że przyjmą uchodźców, a potem się z tego wycofali.

Polski rząd postępuje właściwie, nie informując o liczbie uchodźców, których miałaby przyjąć Polska. Dopóki toczą się negocjacje, to można przywódcom opozycji powiedzieć, o co nam chodzi w zaciszu gabinetów - wyjaśnił polityk.

Stwierdził, że liderzy polskich partii "uchylili się od rozwiązania ważnej sprawy narodowej" i zignorowali zaproszenie premier Ewy Kopacz na spotkanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ł 2015-09-18 11:13:52
    Panie(i) TM, dlaczego w tym tekście powtarza się Pan(i) kilkakrotnie?. Większość czytających robi to ze zrozumieniem, chyba, że ten tekst ma służyć nauce języka polskiego dla imigrantów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA