REKLAMA

Dorota Arciszewska-Mielewczyk szefową komisji gospodarki morskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 13:35
Dorota Arciszewska-Mielewczyk szefową komisji gospodarki morskiej Dorota Arciszewska-Mielewczyk (fot.facebook.com/arciszewskamielewczyk)

Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS) została jednogłośnie wybrana na szefową komisji gospodarki morskiej

- Chcemy ściśle współpracować z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - powiedziała we wtorek wybrana jednogłośnie na przewodniczącą sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS.

Arciszewska-Mielewczyk została jednogłośnie wybrana na przewodniczącą komisji; za jej kandydaturą głosowało 14 członków komisji. Posłanka od 1997 r. zasiada w parlamencie; zasiadała m.in. w komisji spraw zagranicznych oraz komisji mniejszości narodowych i etnicznych. Pochodzi z Gdyni, ukończyła Uniwersytet Gdański i Akademię Morską.

Komisja powołała także dwóch zastępców przewodniczącej; Krzysztof Zarembę z PiS i Tadeusza Aziewicza z PO. Obaj zastępcy zostali wybrani jednogłośnie. Komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej liczy 17 posłów. 5 z PO, 9 z PiS, po jednym z PSL, Kukiz15' i Nowoczesnej.

Komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej została powołana przez nowy Sejm. Należą do niej sprawy gospodarki morskiej, w tym transportu i żeglugi morskiej, obszarów morskich, portów i przystani morskich, ochrony środowiska morskiego, rybołówstwa morskiego i popularyzacji problematyki morskiej.

W nowym rządzie utworzone będzie ministerstwo gospodarki i żeglugi śródlądowej; jego szefem został Marek Gróbarczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA