REKLAMA

Dr hab. Sebastian Skuza nowym podsekretarzem stanu w resorcie nauki

  • Autor: PAP/JS
  • 23 czerwca 2017 15:38
Dr hab. Sebastian Skuza nowym podsekretarzem stanu w resorcie nauki Jarosław Gowin z nowym wiceministrem Sebastianem Skuzą (fot. nauka.gov.pl)

Dr hab. Sebastian Skuza został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na stanowisko został powołany w piątek (23 czerwca) - poinformował resort nauki.

Nowy podsekretarz zastąpi dr hab. Teresę Czerwińską, która na początku czerwca została powołana na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Sebastian Skuza jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. W swoim dorobku naukowym ma blisko 160 publikacji z zakresu instytucji finansowych i prawa finansowego.

W 1997 r. skończył studia ekonomiczne (finanse i bankowość) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stopień doktora uzyskał w 2002 r., a habilitację w 2016 r. Jest współpracownikiem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Jak informuje resort nauki, dr hab. Skuza jest również wieloletnim pracownikiem instytucji publicznych. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów tuż po studiach, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego. Od 2007 roku związany jest z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - najpierw, jako członek rady nadzorczej, z kolei od 2012 r. jako dyrektor zarządzający BGK oraz dyrektor biura zgodności, a także wiceprezes Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA