REKLAMA

Duda o reformie edukacji: Od samego początku wspierałem jej ideę

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2016 19:16
Duda o reformie edukacji: Od samego początku wspierałem jej ideę Od samego początku wspierałem ideę reformy edukacji - powiedział prezydent Andrzej Duda (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Od samego początku wspierałem ideę reformy edukacji - powiedział prezydent Andrzej Duda.
• Według niego zawsze można znaleźć "elementy, z których niektórzy są niezadowoleni", ale celem zmian - jak ocenił - jest "poprawa jakości" systemu edukacji.

Prezydent pytany w czwartek w radiu RMF FM, czy skłania się do poparcia, czy do zawetowania reformy przygotowanej przez resort edukacji odpowiedział: "Od samego początku wspierałem ideę tej reformy. Z zasadniczymi elementami tej reformy się zgadzałem".

"Również uważałem, że trzeba czynić wszystko, aby poprawić jakość polskiego szkolnictwa. Nie ukrywam, że byłem generalnie przywiązany do tego systemu, który jest nazywany 8-4 czy też (...) 4-4-4" - podkreślił Duda.

Według niego oceny, które są formułowane pod adresem minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej "w sposób niesprawiedliwy pomijają, że jest ona "od samego początku otwarta na debatę" i "pozwala dyskutować" na temat swoich pomysłów.

Czytaj też: Prezydent: Możemy być spokojni o relacje ze Stanami Zjednoczonymi

"Nie chowa się, nie robi tego w tajemnicy w ministerstwie, tylko jest otwarta na dialog w tej sprawie" - przekonywał prezydent. Jak ocenił, to "za poprzednich rządów nie miało miejsca".

"Oczywiście, że zawsze jest tak, że są elementy, z których niektórzy są niezadowoleni, czy co do których mogą mieć wątpliwości. Natomiast generalnie cel jest jeden: poprawa jakości polskiego systemu edukacji, a w związku z tym także w efekcie danie lepszego wykształcenia i większych szans polskim dzieciom i polskiej młodzieży" - podkreślił Duda.

Jego zdaniem jest "wiele elementów", które minister edukacji "pewnie uważa dzisiaj za niekorzystne dla polskiego systemu edukacji i będzie chciała je zmieniać". "Wierzę w to, że zostaną wypracowane takie rozwiązania, które będą najlepsze dla polskiej młodzieży, a więc dla przyszłych pokoleń, bo to powinien być nasz cel zasadniczy" - dodał prezydent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA