REKLAMA

Duda: Pokój między Izraelem a Palestyną tylko dzięki porozumieniu stron

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2017 14:37
Duda: Pokój między Izraelem a Palestyną tylko dzięki porozumieniu stron Andrzej Duda z żoną (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Trwały pokój na Bliskim Wschodzie jest możliwy tylko przy dwustronnym porozumieniu między władzami Izraela i Palestyny, bez narzucania obu stronom rozwiązań z zewnątrz - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.

"Uważam, że przyszłość musi zostać rozstrzygnięta w negocjacjach pomiędzy władzami Palestyny i Izraela. Tylko wzajemne ułożenie relacji pomiędzy władzami, ale przy akceptacji zarówno społeczeństwa Izraela jak i Palestyny, może przynieść trwały pokój" - mówił Duda na wspólnej z Abbasem konferencji prasowej w Betlejem.

Podkreślił, że "żaden podmiot trzeci nie zdoła wymusić ani na Izraelu, ani na Palestynie tego, aby zaistniał tu trwały pokój". "Jeżeli stanie się to wbrew narodowi palestyńskiemu czy izraelskiemu, wbrew władzom Palestyny czy Izraela, jeżeli zostaną przymuszeni, czy to jedna, czy druga strona, to pokój nie będzie miał charakteru trwałego, prędzej czy później zostanie złamany" - powiedział Duda.

Prezydent podziękował też Abbasowi za deklarację o poparciu Palestyny dla polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA