REKLAMA

Duda w Pekinie: Spotka się z prezydentem Chin

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2015 10:11
Duda w Pekinie: Spotka się z prezydentem Chin Prezydent przybył do Pekinu, gdzie rozpoczyna oficjalną wizytę (Andrzej Duda w Pekinie, fot.prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna oficjalną wizytę w Pekinie. Podczas dwudniowego pobytu spotka się z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i przewodniczącym chińskiego parlamentu Zhang Dejiangiem.

Prezydent w poniedziałek (23 listopada) w Szanghaju otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, a we wtorek w Suzhou wziął udział w szczycie gospodarczym szesnastu państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin.

W obecności prezydentów podpisane zostaną memoranda

W środę (25 listopada) prezydent przybył do Pekinu, gdzie rozpoczyna oficjalną wizytę. Ceremonia oficjalnego powitania prezydenta Dudy odbyła się w Wielkiej Hali Ludowej przy placu Tiananmen.

W obecności prezydentów w środę mają zostać podpisane memoranda: o porozumieniu banku ICBC z BGK, o porozumieniu między ICBC i PAIiIZ, a także o współpracy w dziedzinie turystyki. Z kolei w środę lub w czwartek ma zostać podpisane memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem chińskim i polskim dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy "Jeden Pas i Jeden Szlak".

Zapowiadane było także podpisanie umowy między KGHM i China Minmetals; informował o tym w ubiegłym tygodniu prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman.

Spotkanie w KGHM Polska Miedź zostało przełożone

"Planowane w Pekinie spotkanie prezesów zarządów China Minmetals Corporation i KGHM Polska Miedź zostało przełożone na późniejszy termin. Ten fakt nie ma żadnego wpływu na biznesowe relacje oraz współpracę między obiema firmami" - powiedział rzecznik KGHM Dariusz Wyborski.

W 2012 r. KGHM podpisał z China Minmetals Corporation umowę ramową na lata 2012-2016. Zakłada ona, że rocznie KGHM będzie dostarczać chińskiemu partnerowi od 50 do 100 tys. ton miedzi. Co roku prowadzone są natomiast uzgodnienia dotyczące konkretnej wielkości dostaw na kolejny rok, logistyki, ceny i form zapłaty. Są to rozmowy o charakterze technicznym w ramach obowiązującej umowy.

W czwartek prezydent Duda spotka się z przewodniczącym parlamentu Chin. Także na czwartek zaplanowano zwiedzanie Muru Chińskiego, spotkanie prezydenta z Polakami mieszkającymi w Chinach i udział w koncercie laureata tegorocznego konkursu chopinowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA