REKLAMA

Duda: Wizyta prezydenta Senegalu impulsem do rozwoju relacji gospodarczych

  • Autor: PAP/JS
  • 27 października 2016 14:28
Duda: Wizyta prezydenta Senegalu impulsem do rozwoju relacji gospodarczych Andrzej Duda spotkał się z Macky Sallem, prezydentem Senegalu (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Wizyta prezydenta Senegalu Macky’ego Salla w Warszawie to dodatkowy impuls do rozwoju relacji gospodarczych między obu krajami – powiedział prezydent Andrzej Duda po rozmowie z Sallem.

Polski przywódca przypomniał, że w 2015 r. Senegal otworzył w Warszawie placówkę dyplomatyczną, a Polska - w Dakarze w 2016 roku, co według polskiego prezydenta potwierdziło intensyfikację relacji gospodarczych między państwami.

Wyraził nadzieję, że podpisane w czwartek (27 października) w obecności obu prezydentów porozumienia o współpracy ułatwią otwarcie linii kredytowych oraz współpracę w dziedzinach rolnictwa, finansów, sportu i turystyki a także polityki.

Prezydent podziękował władzom Senegalu za poparcie polskiej kandydatury na niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA