REKLAMA

Dymek: Nowy rząd i jego losy zależą tylko od Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2015 11:15
Dymek: Nowy rząd i jego losy zależą tylko od Kaczyńskiego PiS od zawsze był i będzie partią Jarosława Kaczyńskiego (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

- Beata Szydło będzie rozliczana w pierwszym rzędzie przez Jarosława Kaczyńskiego, a w drugim przez wyborców - uważa Jakub Dymek z Krytyki Politycznej.

- Losy nowego rządu będą zależały od jednego gracza, którym jest Jarosław Kaczyński - mówi Jakub Dymek z Krytyki Politycznej.

W poniedziałek w godzinach południowych zebrać się ma komitet polityczny PiS, który ma zatwierdzić skład przyszłego rządu.

Dymek podkreśla, że PiS od zawsze był i będzie partią Jarosława Kaczyńskiego, a "każda z roszad będzie ostatecznie roszadą dokonaną przez prezesa (tej partii)".

"Beata Szydło, nawet jeśli będzie premierką Polski przez najbliższy rok, dwa lub cztery, to ostatecznie będzie rozliczana w pierwszym rzędzie przez swojego szefa i aparat partyjny, a w drugim - przez wyborców. (...) To, co się stanie z tym rządem, będzie zależało od jednego gracza i tym graczem jest Jarosław Kaczyński" - powiedział Dymek.

"Jeżeli pytamy, czy Beata Szydło będzie samodzielna, musimy zapytać również o to, co znaczy samodzielność w Prawie i Sprawiedliwości. To jest odpowiedzialność przed Jarosławem Kaczyńskim i zdolność utrzymania pewnego stabilnego kursu, który on wyznaczy. Ten kurs zakłada także, że nie można być wyżej niż on sam, to pogrążyło przecież Kazimierza Marcinkiewicza" - dodał ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA