REKLAMA

Dymisja ministra Adamczyka? "To pogłoski"

  • Autor: AT/PAP
  • 14 września 2016 08:29
Dymisja ministra Adamczyka? "To pogłoski" Jestem w ciągłym kontakcie z panią premier i nie usłyszałem jak do tej pory, aby mówiła o zakończeniu mojej misji - mówi minister. (Andrzej Adamczyk, fot.premier.gov.pl)

- Nie analizuję pogłosek na temat mojej dymisji. Zapewniam jednak, że nie mają one wpływu na podejmowane przeze mnie decyzje - mówi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w odpowiedzi na pogłoski o jego możliwej dymisji.

W mediach co rusz pojawiają się informacje na temat możliwej dymisji ministra Andrzeja Adamczyka.

- Nie analizuję pogłosek na temat mojej dymisji. Realizuję wraz z moim zespołem program rządu w części poświęconej infrastrukturze. Jestem w ciągłym kontakcie z panią premier i nie usłyszałem jak do tej pory, aby mówiła o zakończeniu mojej misji. Tego typu spekulacje często pojawiają się po to, by wywrzeć na kimś presję. Zapewniam jednak, że te pogłoski nie mają wpływu na podejmowane przeze mnie decyzje - wyjaśnia minister pytany czy planuje dymisję.

Czytaj też: Adamczyk: Wyniki analizy prywatyzacji PKP Energetyka będą znane w ciągu kilkunastu dni

Jak dodaje niewykluczone, że przyczyną tych informacji jest to, że dotychczasowymi działaniami w resorcie naruszono interesy wielkiego biznesu.

- Można się zastanowić, czy nie ma to związku z podejmowanymi w ostatnim czasie działaniami dotyczącymi ważnych obszarów, którymi zajmuje się MIB. Tam, gdzie w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze i różne interesy, może dochodzić do nieformalnych prób nacisku, po to, aby uzyskać korzystne dla siebie rozwiązanie. Jeśli tak jest, to pokazuje, że obszary, nad którymi pracujemy, wymagały najpilniejszej poprawy - wyjaśnia Adamczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA