REKLAMA

Dymisja sekretarza stanu Jarosława Pinkasa

  • Autor: PAP/AT
  • 08 marca 2018 09:30
Dymisja sekretarza stanu Jarosława Pinkasa Jarosław Pinkas (fot.Grzegorz Giereszczak/PTWP)

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję sekretarza stanu w KPRM Jarosława Pinkasa - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Pinkas pełnił w KPRM funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Jako pierwszy nieoficjalnie tę informację podał portal wPolityce.pl. Według doniesień portalu premier miał przyjąć również dymisję wiceministrów infrastruktury: Kazimierza Smolińskiego i Tomasza Żuchowskiego.

Dworczyk poinformował wcześniej, że w związku z tym, iż powołanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego nastąpiło 11 grudnia, ostateczny termin przyjęcia lub odmowy przyjęcia dymisji wiceministrów przez szefa rządu mija 11 marca. "Do tego czasu premier będzie podejmował stosowne decyzje" - powiedział szef KPRM.

Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. Szef rządu mówił też, że o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział także zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA