REKLAMA

Dymisja: Wiceminister Jerzy Szmit ustąpił ze stanowiska

  • Autor: PT/AT
  • 29 września 2017 10:50
Dymisja: Wiceminister Jerzy Szmit ustąpił ze stanowiska Jerzy Szmit (fot. MIB/twitter)

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa podał się do dymisji. Została ona już przyjęta przez premier Beatę Szydło.

- Podałem się do dymisji z dniem dzisiejszym. Powody są osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło - powiedział Szmit.

Jerzy Szmit w ministerstwie infrastruktury i budownictwa zajmował się m.in. sprawami budowy dróg i transportu drogowego. Koordynował też rozmowy dotyczące transportu drogowego z Rosją.

Na wiceministra został powołany w listopadzie 2015 r.

Szmit był posłem na Sejm RP w latach 2011-2015, członkiem Komisji Finansów, Komisji Infrastruktury, Przewodniczący podkomisji stałej ds. Transportu Drogowego i Drogownictwa.

Wcześniej był senatorem RP w latach 2005-2007, przewodniczącym komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej.

Szmit był radnym olsztyńskiej Rady Miasta, a w latach 1998-1999 r. marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Od 2009 do 2010 zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna.

Ukończył studia na Wydziale Geodezji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA