REKLAMA

Dyrektor biura Wałęsy: Prezydent podtrzymuje zdanie ws. dokumentów TW „Bolek”

  • Autor: PAP/JS
  • 22 sierpnia 2017 20:43
Dyrektor biura Wałęsy: Prezydent podtrzymuje zdanie ws. dokumentów TW „Bolek” Postępowanie karne dotyczy złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dot. dokumentów TW "Bolek" (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Prezydent podtrzymuje zdanie, że dokumenty TW „Bolek” są nieprawdziwe i nie są jego autorstwa – powiedział dyrektor biura Lecha Wałęsy, Adam Domiński komentując prowadzone przez IPN postępowanie karne ws złożenia przez b. prezydenta fałszywych zeznań.

Postępowanie karne dotyczy złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dot. dokumentów TW "Bolek". Chodzi m.in. o wypowiedzi byłego prezydenta, w których zanegował autentyczność dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka.

"Prezydent podtrzymuje swoje zdanie, że dokumenty (TW "Bolek" - red) są nieprawdziwe i nie są jego autorstwa" - powiedział  Domiński. Dodał, że "nie ma żadnych dowodów" na prawdziwość dokumentów. "Bo ekspertyza Instytutu Sehna nie jest dowodem, a ekspertyzą. My mamy zrobioną ekspertyzę przez innych ekspertów, którzy są grafologami, a nie chomikami i nie są na usługach pana Ziobry, tylko są niezależnymi ekspertami" - powiedział też Domiński.

Dodał, że "dopóki nie ma dowodów, Lech Wałęsa podtrzymuje swoje zdanie". "Ja wierzę Lechowi Wałęsie, a nie dokumentom z szafy Kiszczaka, który zawsze był uważany za zdrajcę narodu, tego który dręczył: dzisiaj chce się go dyskredytować, zabierać mu uprawnienia, a jednocześnie przyjmuje się dokumenty z jego szafy jako wiarygodne" - dodał Domiński.

"Jestem przekonany, że gdybyśmy powołali zagraniczny instytut grafologiczny, to on orzekłby identycznie, jak ten, który dla nas orzekał, bo materiał porównawczy jest zbyt ubogi, by po 40 latach jednoznacznie - tak, jak to zrobił IPN - stwierdzić że to jest dowód. Prawdziwe, rzetelne badanie naukowe wskazuje, że jest zbyt dużo znaków zapytania, żeby uznać to jednoznacznie za dowód. To kpina i kompromitacja IPN" - powiedział Domiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PISuar do śmieci 2017-08-23 13:27:58
    Do PO-to DNO i samo ZŁO!!!: To tylko prywatna wojna Kaczyńskiego którego Wałęsa razem z braciszkiem wyrzucił na zbity pysk. Teraz chce udowodnić że coś znaczyli w czasie kiedy walka o wolność była niebezpieczna a nawet go nie internowali, w odróżnieniu od Wałęsy.
  • PO-to DNO i samo ZŁO!!! 2017-08-23 13:17:47
    BOLEK - to zwykła szmata jak i całe PRL-kie PO !!! Które nawet kata Jaruzelskiego po moskiewskiej szkole pochowało z Honorami Narodowymi jak Bohatera nie OPRAWCĘ !!!



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA