REKLAMA

Dyrektor w resorcie Jarosława Gowina, jest żoną ministra z rządu Donalda Tuska

 • Autor: GP
 • 24 lutego 2016 11:38
Dyrektor w resorcie Jarosława Gowina, jest żoną ministra z rządu Donalda Tuska Gmach ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. (fot.:wikipedia.org/GNU Free Documentation License)

• W resorcie Jarosława Gowina, Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracuje żona ministra skarbu w gabinecie Donalda Tuska, Anna Budzanowska.
• Pracuje od lutego br. na stanowisku dyrektora i odpowiada za politykę kadrową w resorcie.
• Budzanowska miała już grozić zwolnieniami swoim współpracownikom. Resort odpowiada.

Ważną funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pełni była pracownica rządu Donalda Tuska, Kancelarii Prezydenckiej Bronisława Komorowskiego, a prywatnie żona Mikołaja Budzanowskiego (ministra skarbu w administracji Donalda Tuska) - Anna Budzanowska.

Wiele wskazuje na to, że posadę otrzymała dzięki wstawiennictwu ministra Jarosława Gowina. 

Pojawiły się też pogłoski, że Budzanowska miała grozić zwolnieniami swoim współpracownikom.

Podczas próby ustalenia szczegółów sprawy, dziennikarze portalu money.pl nie uzyskali satysfakcjonujących odpowiedzi, a ministerstwo ograniczyło się tylko do lakonicznego komunikatu. Podaje w nim, że nikt od 19 lutego nie stracił zatrudnienia w ministerstwie. 

Anna Budzanowska odpowiada w resorcie Jarosława Gowina za politykę kadrową, w tym za przyznawanie nagród pracownikom.

Dodajmy, że mąż nowej dyrektor generalnej MNiSW, Mikołaj Budzanowski pracuje jako wiceprezes zarządu w giełdowej spółce Boryszew.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • moi 2016-04-22 23:45:23
  Ad. foto - to nie jest gmach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ale gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej przy Szucha 25. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego mieści się przy Hożej 20. Dziennikarz nierzetelny, pracuje byle jak.
 • Dobra rada 2016-02-25 19:30:09
  Do kocur: Poprzedziłbym poczatek kariery nauką ortografii: "żenujący" przez samo ż
 • Anna Wieczorkowska,Gdańsk 2016-02-25 16:06:59
  polityka zatrudnienia w RP jest ciekawym socjologicznym zjawiskiem, proszę zainteresować się i przeanalizować kariery Inspektorów Pracy np. p. Romana Giedrojcia - obecnie na stanowisku Głównego Inspektora pracy. IP PIP nadzoruje , kontroluje itp., archiwizuje dokumentację gdzie? i dla kogo? to samodzielna pozapaństwowa jednostka. kto wie jakie ma powiązania??
 • kocur 2016-02-25 07:19:32
  Mam bardzo dobre wyksztalcenie, duze doswiadczenie w kraju i zagranica, dlaczego takie osoby nie moga liczyc na dobre stanowiska? czy rzeczywiscie musi byc przede wszystkom praktyka kogo znam takie stanowisko mam???? rzenujacy jest ten transfer p. Budzanowskiej...
 • s 2016-02-24 16:16:37
  Ktoś z byłego rządu na pewno nie powinien prowadzić polityki kadrowej.To jest ,delikatnie mówiąc niepoważne i bardzo niebezpieczne
 • PFRON dalej rządzi PO-PSL 2016-02-24 14:22:54
  A w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest podobnie cała śmietanka PO-PSL dalej zajmuje dyrektorskie stanowiska ! W telewizji widzimy na każdym kanale Jana Lityńskiego jak neguje rządy PiS, a jego małżonka ma ciepłą posadkę dyrektora w Warszawie i wszystko jest dobrze (...)
 • Andrzej Sprawiedliwy 2016-02-24 13:41:11
  Czy może mi ktoś powiedzieć jak możliwe jest takie coś. Ona juz dziś powinna wylecieć na zbity pysk z pracy z wilczym biletem. W tym kraju dla tej małpy POwskiej być nie powinno nawet jako jako pisuardesyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA