REKLAMA

Działacz oskarża wiceministra Tomasza Szatkowskiego. MON zaprzecza i kieruje sprawę do sądu

  • Autor: GP
  • 20 września 2016 11:23
Działacz oskarża wiceministra Tomasza Szatkowskiego. MON zaprzecza i kieruje sprawę do sądu Wiceminister Tomasz Szatkowski w MON odpowiada za tematykę bezpieczeństwa narodowego. (fot.:mon.gov.pl)

• Jan Śpiewak, działacz społeczny znany z zaangażowania w ujawnianie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, sugerował w wywiadzie prasowym nepotyczne koneksje wiceministra obrony Tomasza Szatkowskiego.
• MON w odpowiedzi oskarża Śpiewaka o insynuacje. Zapowiada też pozew sądowy.

W poniedziałek (19 września) Polska The Times opublikowała artykuł, w którym opisana została osoba wiceministra w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON) Tomasza Szatkowskiego. W artykule padły pod jego adresem zarzuty natury nepotycznej. 

- Wiceminister Szatkowski był poprzednim szefem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych (NSCC) - wyliczał w przytoczonym materiale Jan Śpiewak, działacz społeczny w Warszawie. Artykuł dotyczył elit III RP. - Fundacja stojąca za Forum Ekonomicznym w Krynicy zakładała również NCSS. Obecnie dwóch ekspertów NCSS-u zasiada w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Mówię o płk Krzysztofie Gaju i Panu Grzegorzu Kwaśniaku. Natomiast prezes grupy Radius, Jacek Kotas, związany z firmą od momentu prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa produkującego komputery Era 200, w 2007 roku pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie jest szefem NCSS. Fundacja jest najbardziej wpływową organizacją funkcjonującą przy MON. Współtworzyła koncepcję obrony terytorialnej. Przypadek?

Śpiewak zauważył w materiale, że jego zaangażowanie w kwestię reprywatyzacji w Warszawie przysporzyło mu "złej prasy" w obozie PO. Teraz atakując wypowiedzią w Polska The Times nie przysporzy sobie przyjaciół w PiS.

MON na swoich stronach wystosował sprostowanie do tego materiału.

- Nie jest prawdą, jakoby "min. Tomasz Szatkowski „meblował gabinet Macierewicza i przyznawał najważniejsze stanowiska w sztabie generalnym Wojska Polskiego” ani też, jako Prezes Zarządu Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, „dostawał pieniądze od gambijskiego dyplomaty w Moskwie, Polaka ze szwajcarskim paszportem”. Min. Tomasz Szatkowski kieruje sprawę na drogę sądową - pisze czasowa p. o rzecznika prasowego MON Katarzyna Jakubowska. - Należy też dodać, że w momencie mianowania na podsekretarza stanu, Tomasz Szatkowski zrezygnował z wszelkich funkcji w Fundacji NCSS, która nie ma z Ministerstwem Obrony Narodowej, żadnych formalnych więzi ani nie otrzymała także żadnego wsparcia finansowego od MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA