REKLAMA

Działacze Nowoczesnej odchodzą, bo przyszła PO

  • Autor: GP
  • 25 maja 2016 15:20
Działacze Nowoczesnej odchodzą, bo przyszła PO Spotkanie koła Nowoczesnej we Wrocławiu. (fot.:.nowoczesnapl-wroclaw.org)

• Nowoczesną opuściła grupa działaczy we Wrocławiu. Powołali stowarzyszenie OK Wrocław 2018.
• Lokalnych aktywistów zniesmaczyło kwietniowe zamieszanie, które wzbogaciło partię o radnych PO i zmieniło układ sił w lokalnych władzach samorządowych.

W drugiej połowie maja kilkunastu aktywistów partii Ryszarda Petru, działających na Dolnym Śląsku, odeszła od partii. Powodem niezadowolenia z działań partii było "przejęcie" przez Nowoczesną części aktywistów PO. Przypomnijmy, że w końcu kwietnia sześciu radnych PO zmieniło przynależność partyjną. Czym zmieniło układ sił we władzach samorządowych.

Liderem stowarzyszenia OK Wrocław 2018 jest Michał Górski. Jeszcze niedawno był członkiem zarządu dolnośląskich struktur Nowoczesnej. Górski ma żal do Petru, że cała kwietniowa operacja zaszła ponad głowami lokalnych działaczy.

Oświadczenie Górskiego, opublikowane po jego decyzji o wystąpieniu z partii, wywołało w lokalnych strukturach Nowoczesnej duże poruszenie.

Czytaj: KOD przygotowuje nowe media

- Jest mi wstyd przed Państwem i samym sobą. (…) Miała być nowa jakość, wyszło jak zwykle. Nowoczesna powstała jako alternatywa dla starych partii politycznych. Zaś jedną z głównych obietnic wyborczych było nieprzyjmowanie byłych i obecnych, prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej - napisał Górski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA