REKLAMA

Dzień Pracownika Socjalnego 2016: Premier Szydło i minister Rafalska nagrodzą pracowników socjalnych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (MN).AT
  • 21 listopada 2016 09:59
Dzień Pracownika Socjalnego 2016: Premier Szydło i minister Rafalska nagrodzą pracowników socjalnych 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego (fot. youtube.com)

• 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego.
• Minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska napisała list do pracowników socjalnych.
• Elżbieta Rafalska i premier Beata Szydło wezmą też udział w uroczystości przyznania nagród i wyróżnień dla najlepszych pracowników socjalnych.

„Pomoc społeczna pełniła i pełni funkcję przysłowiowej ostatniej deski ratunku, do niej bowiem trafiają ci wszyscy, którzy pomimo wykorzystania innych możliwości wsparcia, w dalszym ciągu nie mogą poprawić swojej trudnej sytuacji” – pisze Elżbieta Rafalska w liście do pracowników socjalnych.

Czytaj też: Ok. 2 tys. asystentów rodziny może być zatrudnionych dzięki "Za życiem"

Jak zauważa, pracownik socjalny jest głównym realizatorem celów pomocy społecznej, jednak ciągle jeszcze nie stał się liderem lokalnym, choć z pewnością na to zasługuje. „Wynika to zapewne z faktu, że zawód ten jest w dalszym ciągu niedoceniany. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się ten wizerunek zmienić, budować tożsamość tego zawodu, co niewątpliwie wzmocni Państwa w działaniu i staniecie się autentycznymi liderami lokalnymi i organizatorami systemu wsparcia, skutecznie realizującymi cele polityki społecznej” – zaznacza Rafalska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA