REKLAMA

Dzień Strażaka: Leszek Suski, szef straży pożarnej został awansowany na generała

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 11:49
Dzień Strażaka: Leszek Suski, szef straży pożarnej został awansowany na generała Uroczystość ku czci strażaków na Pl. Piłsudskiego rozpoczęto od podniesienia flagi państwowej i odśpiewania hymnu. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

• Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Leszek Suski odebrał w środę (4 maja) z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację na generalski stopień nadbrygadiera.
• Uroczystość odbyła się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, podczas głównych obchodów Dnia Strażaka.

Wcześniej, witając zebranych, komendant powiedział, że Dzień Strażaka to szczególna chwila dająca możliwość i okazję do uhonorowania w różnorodnych formach osób, które wyróżniły się w służbie.

- Są to także chwile refleksji nad mijającym czasem wytężonej pracy, nad dniem dzisiejszym i perspektywami rozwoju naszego pożarnictwa - powiedział.

Dziękował strażakom - zawodowym i ochotnikom - a także pracownikom cywilnym straży pożarnej za ofiarną służbę, zaangażowanie i trud ponoszony podczas codziennych obowiązków.

W obchodach, obok prezydenta Dudy, biorą udział: premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, wiceminister nadzorujący m.in. straż pożarną Jarosław Zieliński, szef BBN Paweł Soloch, szefowie służb, a także prezes Zarządu Głównego OSP Waldemar Pawlak.

Uroczystość na Pl. Piłsudskiego rozpoczęto od podniesienia flagi państwowej i odśpiewania hymnu. W trakcie uroczystości swoje pierwsze stopnie oficerskie - młodszego kapitana - ma otrzymać 198 strażaków.

Strażacy na placu Piłsudskiego w Warszawie, źródło: twitter.com/prezydentpl

Leszek Suski urodził się 31 grudnia 1957 roku. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Pełnił służbę m.in. w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, był także dowódcą zmianowym i p.o. dowódcy Jednostki nr I w Warszawie.

Od 1997 r. służył w Komendzie Głównej PSP. Następnie w latach 2002-2005 oddelegowany do MSWiA. Pełnił również w latach 2005-2007 funkcję pierwszego zastępcy komendanta głównego PSP. Był także sejmowym ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego. Od grudnia 2015 roku jest komendantem głównym PSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA