REKLAMA

Dziewięciu kandydatów na wiceprzewodniczących klubu PO

  • Autor: PAP/AT
  • 19 listopada 2015 13:18
Dziewięciu kandydatów na wiceprzewodniczących klubu PO Na 8 miejsc w kolegium zgłoszonych zostało 9 kandydatów na wiceprzewodniczących (fot.platforma.org)

- Cezary Grabarczyk, Rafał Trzaskowski. Tomasz Siemoniak, Andrzej Halicki i Joanna Kluzik-Rostkowska - m.in. ci politycy Platformy kandydują na wiceprzewodniczących klubu PO. W sumie zgłoszonych zostało dziewięciu kandydatów.

Tydzień temu szefem klubu PO wybrany został lider pomorskiej PO, b. wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. W głosowaniu pokonał była premier i pełniącą obowiązki przewodniczącej Platformy, Ewę Kopacz.

W czwartek rano zebrał się klub PO, żeby wybrać resztę kolegium klubu PO (w jego skład wchodzą: szef klubu, jego zastępcy oraz szef klubu senatorów PO). Posiedzenie zakończyło się przed godz. 11, kiedy rozpoczęły się obrady Sejmu.

Neumann poinformował, że na 8 miejsc w kolegium zgłoszonych zostało 9 kandydatów na wiceprzewodniczących. Są to: b. wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak, b. minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski, b. szef resortu administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, b. minister skarbu Andrzej Czerwiński, wiceszef PO Cezary Grabarczyk, b. szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska oraz posłowie: Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Waldy Dzikowski oraz Tomasz Lenz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA