REKLAMA

EEC, Minister sportu: Biznes i sport? Konieczna transparentność

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 12 maja 2017 20:40
EEC, Minister sportu: Biznes i sport? Konieczna transparentność Minister sportu i turystyki Witold Bańka. Fot. PTWP

Nie będzie inwestycji w sport z punktu widzenia biznesowego bez transparentnego funkcjonowania zarówno w zakresie zarządzania jak i czystego sportu - powiedział w piątek minister sportu i turystyki Witold Bańka na sesji „Sport, biznes, infrastruktura” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zadba o to ustawa o zwalczaniu dopingu w sporcie, która ma eliminować, jak podkreślił minister, oszustów ze sportu, i powołać Polską Agencję Antydopingową.

- Może się wydawać, że jest to stricte związane z walką o czysty sport, ale żadna organizacja biznesowa, żadna firma, w trosce o swój wizerunek i społeczną odpowiedzialność, nie zainwestuje w sportowca, który oszukuje - mówił Witold Bańka

Te same zmiany dotyczą nowelizacji ustawy o sporcie. Szczególnie w zakresie kontroli środków budżetowych przekazywanych związkom sportowym.

- Nie będzie zaangażowania biznesu na wysokim poziomie, jeśli polskie związki sportowe, polskie organizacje sportowe nie zaczną funkcjonować transparentnie - powiedział minister. - Nie chodzi przy tym o ograniczenie autonomii związków sportowych, ale o poniesienie poziomu ich zarządzania. Proponujemy rozwiązania analogiczne do zachodnich. Środowisko sportowe ich oczekuje.

Minister sportu przypomniał, że Katowice aspirują do roli miasta-gospodarza Światowego Kongresu Antydopingowego WADA w 2019 r. To prestiżowe wydarzenie, która skupia najważniejsze postaci sportu w wymiarze globalnym. Witold Bańka zapewnił, że wraz z prezydentem Katowic, Marcinem Krupą, podczas spotkania w Montrealu będzie zabiegał, aby to wydarzenie trafiło do stolicy woj. śląskiego. Finalna decyzja w przyszły czwartek, 18 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA