REKLAMA

Ekspert: Platforma Obywatelska ma problem z ideowością i tożsamością

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 15:53
Ekspert: Platforma Obywatelska ma problem z ideowością i tożsamością - Schetyna nie raz nam pokazał, że jeżeli są jakiekolwiek rozgrywki, w których jest naprawdę dobry, to takie, w których go nie widać - twierdzi ekspert (fot. facebook.com/PlatformaObywatelska)

Jakub Dymek z Krytyki Politycznej jest zdania, że PO ma niesłychanie ograniczone możliwości manewru, bo zarówno Ryszard Petru i jego Nowoczesna, jak i PiS z Jarosławem Kaczyńskim są dla wyborców wiarygodniejsi niż którakolwiek z możliwych transformacji PO, partii, która ma problem z ideowością i tożsamością.

- Platforma ma niesłychanie ograniczone możliwości manewru. Wyobraźmy sobie tę partię pod Rafałem Trzaskowskim - jako pewnego rodzaju Liberalnych Demokratów w Wielkiej Brytanii czy frakcję liberałów w Parlamencie Europejskim. Lub inaczej: wyobraźmy sobie tę partię pod wodzą Radosława Sikorskiego jako konserwatystów w Wielkiej Brytanii. Czy którejkolwiek z tych opcji potrzebują dziś Polacy, kiedy z jednej, "liberalnej" strony mają Ryszarda Petru, a z drugiej, konserwatywnej, Jarosława Kaczyńskiego i obydwaj z tych graczy są dla wyborców wiarygodniejsi niż którakolwiek z transformacji partii, która z czym jak z czym, ale z ideowością i tożsamością miała problem, którego rozwiązać się najzwyczajniej w świecie nie dało - powiedział PAP Dymek.

Schetyna jako szef PO

Odnosząc się z kolei do Grzegorza Schetyny, Dymek ocenił, że "Schetyna nie raz nam pokazał, że jeżeli są jakiekolwiek rozgrywki, w których jest naprawdę dobry, to takie, w których go nie widać".

- I w tym sensie rola lidera opozycji, który miałby nie tylko trzymać własną partię, ale tez konsekwentnie, logicznie i agresywnie, w przekonujący sposób krytykować rząd jest rolą, w której trudno byłoby mu (Schetynie) się odnaleźć - dodał.

Jego zdaniem Schetyna był w ostatnim czasie sprawnym organizatorem i cichym, dość jednak pokornym - po "złamaniu karku" przez Donalda Tuska - funkcjonariuszem aparatu państwa.

- Tylko, że bycie w opozycji, czego zresztą Platforma jako całość będzie musiała się nauczyć bardzo szybko, wymaga zupełnie innych kwalifikacji. I tych akurat - wydaje mi się - Grzegorzowi Schetynie brakuje najbardziej - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • er 2015-11-13 16:15:02
    PeŁo przegrała sama z sobą, gdy "liberalizm" zaczęła pojmować jako społeczne przyzwolenie na NICnierobienie, w którym to nicnierobieniu mistrzostwo świata chciała osiągnąć gadatliwa Ewka, kierowniczka obwoźnego teatru rządowego. To "dzięki" nicości tej gadatliwej pustej baby dzisiaj mamy rządy pisowskich zacofanych oszołomów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA