REKLAMA

Ekspert: Polska powinna zadbać o swój wizerunek w Niemczech

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2016 08:36
Ekspert: Polska powinna zadbać o swój wizerunek w Niemczech Premier Beata Szydło 12 lutego składa wizytę w Berlinie, podczas której spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel (fot. PTWP/JS)

Polska powinna zadbać o swój wizerunek w Niemczech i pokazać, że może być ważnym partnerem dla tego kraju, bo Niemcy wręcz rozpaczliwie poszukają dziś strategicznego partnera - mówi PAP ekspert ds. polityki europejskiej Tomasz Krawczyk.

Takim partnerem dla Niemiec - jak ocenia - nie jest dziś Francja, ani Wlk. Brytania.Według Krawczyka Polska może być strategicznym partnerem dla Niemiec. "Polska dyplomacja musi zrozumieć, że realizacja naszych zewnętrznych interesów jest ściśle związana z funkcjonującym bądź niefunkcjonującym partnerstwem z Niemcami, jakie by te Niemcy nie były" - mówi.

Ekspert ocenia, że niemieckie media są krytyczne wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości. "(Media niemieckie-PAP) nigdy nie lubiły Jarosława Kaczyńskiego i nie sądzę, żeby (...) kiedykolwiek go czy PiS polubiły - z tym trzeba się pogodzić" - dodaje.

"Jeśli Niemcy chcą przemawiać ostrym językiem, który im nie przystoi, to niech to robią, ale niech Polska nie odpowiada w ten sam sposób, tylko proponuje merytoryczne, sensowne programy" - mówi Krawczyk. Jego zdaniem taka strategia może przynieść Polsce korzyści w relacjach z Niemcami.

Premier Beata Szydło 12 lutego składa wizytę w Berlinie, podczas której spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA