REKLAMA

Elżbieta Kruk o katastrofie smoleńskiej: W moim przekonaniu doszło tam do zamachu

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 05 lutego 2016 10:38
Elżbieta Kruk o katastrofie smoleńskiej: W moim przekonaniu doszło tam do zamachu Elżbieta Kruk o katastrofie smoleńskiej: "W moim przekonaniu doszło tam do zamachu. Wiele przesłanek na to wskazuje. Tu nie chodzi o wiarę" (fot. pisjanow.pl)

W moim przekonaniu doszło tam do zamachu. Wiele przesłanek na to wskazuje. Tu nie chodzi o wiarę. Wskazuje na to choćby postępowanie po tym, co się stało, tzn. blokowanie możliwości dojścia do prawdy – mówiła posłanka PiS Elżbieta Kruk w Salonie Politycznym Trójki, komentując powołanie przez Antoniego Macierewicza komisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

Elżbieta Kruk w Salonie Politycznym Trójki odniosła się do powołania przez ministra obrony narodowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jej zdaniem komisja będzie pracować bez stawiania tez. – Mam nadzieję, że będą badane wszystkie możliwości – powiedziała.

Nie ukrywała jednak, że w jej przekonaniu w Smoleńsku doszło do zamachu. Jak mówiła, wskazuje na to wiele przesłanek. Powiedziała też, że jest kilka nowych faktów w tej sprawie. – Z tego, co się dowiedziałam wczoraj, okazuje się, że zniszczono 400 kart informacji i meldunków różnych instytucji państwa polskiego skierowanych do sztabu generalnego, wiem, że znaleziono także cały zapis lotu – mówiła.

Podkreśliła także, że w Polsce jest sporo dowodów, które pozwolą na zajęcie się tą sprawa raz jeszcze. – W Polsce jest trochę dowodów, materiałów, zdjęć. Są jeszcze inne dowody, choć przykro o tym mówić. Mamy jeszcze naszych poległych pod Smoleńskiej. W latach 2011-2012 osiem ekshumacji wykazało na przykład, że była sfałszowana dokumentacja medyczna przez Rosjan. Pewne rzeczy przy okazji takiego badania można wykryć – powiedziała.

Pytana o to, czy PiS ma pomysł na to, by odzyskać dowody w sprawie katastrofy, które są na terenie Rosji, powiedziała: - Nie zmusi się strony rosyjskiej do przekazania dowodów. Należy konsekwentnie występować w tej sprawie. Myślę, że tutaj było trochę zaniechań poprzedniego rządu. Należy pokazać wolę odzyskania dowodów – mówiła.

Czytaj też: Kim są ludzie, którzy ponownie zbadają katastrofę smoleńską?

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • spragniony123 2016-02-05 15:28:17
  Pani Kruk przynudza Pani my to wiemy jak pojawiła się informacja o remoncie samolotu w Rosji .no i pobyt Prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji w czasie inwazji Rosjan.dla mnie to wystarczy żeby mieć zdanie na ten temat znając Rosjan
 • KlubAlika 2016-02-05 13:24:08
  wiem, jak zwykle bredzę, coś tam, coś tam ale muszę bo klub jara oczekuje nawet na trzeźwo.
 • bocian 2016-02-05 11:08:10
  Czy wysoka komisja zbada także okoliczności zamachu na pasażerów samolotu, który spadł w lesie kabackim? Tylu specjalistów (od wszystkiego) w komisji, szkoda żeby poprzestali na jednej katastrofieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA