REKLAMA

Elżbieta Radwan: Nasza korespondencja z Ministerstwem Kultury jest bogata, ale decyzji wciąż nie ma. To wstyd.

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 25 kwietnia 2017 14:16
Elżbieta Radwan: Nasza korespondencja z Ministerstwem Kultury jest bogata, ale decyzji wciąż nie ma. To wstyd. W metropolii de facto jesteśmy - mówi burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. (fot.:Nasz Wołomin/youtube.com)

- Projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej czeka na zaangażowanie rządu. Nasza korespondencja z Ministerstwem Kultury jest bogata, ale decyzji wciąż nie ma. To wstyd. Za chwilę 100 rocznica bitwy - mówi Elżbieta Radwan w rozmowie z Rafałem Kergerem, redaktorem naczelnym PortalSamorzadowy.pl.

Jak twierdzi burmistrz, Wołomin ni chce tylko muzeum, ale kompleksu historyczno-militarnego. 

- Strzelnica, infrastruktura, plac apelowy, przestrzenie do inscenizacji militarnych, dla organizacji harcerskich i proobronnych – duża inwestycja, która przyniesie korzyści gminie i mieszkańcom, na przykład tworząc miejsca pracy w obsłudze ruchu turystycznego - mówi.

Jak dodaje projekt czeka na zaangażowanie rządu. - Odziedziczony po poprzednikach, nawet z pozwoleniem na budowę. Zresztą są nawet dwa projekty. Jeden z mniejszym, drugi z większym rozmachem. Nasza korespondencja z Ministerstwem Kultury jest bogata, ale decyzji wciąż nie ma. To wstyd. Za chwilę 100 rocznica bitwy - uważa.

Nie ukrywa, że realizacja projektu będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

- Od początku twierdzę, że to powinna być realizacja rządowa, z samorządami w roli partnerów. Uważam też, że muzeum powinno stanąć w miejscu gdzie zginął ksiądz Skorupka (kapelan Wojska Polskiego w czasie bitwy – przyp. red.). To był przełomowy moment Bitwy Warszawskiej i całej wolny polsko-bolszewickiej - mówi. 

Więcej przeczytasz tutaj.

Burmistrz Wołomina weźmie udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym (10-12 maja w Katowicach), w dyskusji na temat demografii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA