REKLAMA

Elżbieta Rafalska o pomocy rządu dla Syrii: tej kwoty nie wolno lekceważyć

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2017 18:24
Elżbieta Rafalska o pomocy rządu dla Syrii: tej kwoty nie wolno lekceważyć Szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska (fot.kancelaria premiera/twitter)

• 1,5 mln zł przeznaczone przez rząd na odbudowę szpitali w Syrii to kwota, której nie wolno lekceważyć i bagatelizować - uważa minister rodziny Elżbieta Rafalska.
• Jej zdaniem, gdyby w taką formę pomocy włączyły się inne kraje, mógłby powstać nowoczesny, dobry szpital.

Premier Beata Szydło poinformowała w środę, że rząd włącza się w inicjatywę Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i przekaże 1,5 mln zł na odbudowę szpitali w Syrii. Jak podkreślała, pomoc dla ofiar wojny powinna trafiać tam, gdzie żyją potrzebujący.

O wysokość zadeklarowanej przez rząd pomocy była pytana w Bydgoszczy minister Rafalska. "To jest ważna kwota i ważna deklaracja. Przede wszystkim, w mojej ocenie, jest to bardzo właściwy kierunek działania" - odpowiedziała. Dodała, że zawsze padnie pytanie, czy to jest mało czy dużo, ale budżet państwa został już przyjęty i był "skrojony wtedy, kiedy zostały określone pierwotne potrzeby".

"Wydaje mi się, że jest to kwota, której na pewno nie wolno lekceważyć i bagatelizować, gdyby do tej drogi postępowania włączyły się też inne kraje myślę, że mógłby z tego powstać nowoczesny, dobry szpital" - powiedziała Rafalska.

Dopytywana, czy nie ma poczucia, iż jest to poniżająca kwota powiedziała, że jeszcze niedawno rząd był pytany, czy w ogóle dla Syrii będzie kierowana jakaś pomoc. "Nie, na pewno nie mam takiego odczucia. Każda złotówka (...) jest cenna i ważna, ale na pewno dla tych osób, które ją otrzymają, lepiej mieć 1,5 mln niż nie otrzymać żadnego wsparcia" - dodała.

Minister rodziny powiedziała, że niewykluczone, iż na tym pomoc rządu dla Syrii się nie zakończy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • miłosierdzie za grosz 2017-03-03 12:28:05
    Ojciec Dyrektor dostał ostatnio w sumie jakieś 30 razy więcej. To jasno wskazuje na priorytety rządzących nam w imieniu suwerena (suweren nazywa się Jarosław Kaczyński)
  • kocur470 2017-03-02 23:02:41
    Wstyd, arogancja, brak godności Państwa Polskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA