REKLAMA

Elżbieta Witek: Wniosek o wotum nieufności był okazją do pokazania naszych rządów

  • Autor: PAP/JS
  • 07 kwietnia 2017 21:45
Elżbieta Witek: Wniosek o wotum nieufności był okazją do pokazania naszych rządów (fot. youtube.com)

Wniosek o wotum nieufności był okazją do tego, żeby w sposób odpowiedzialny i rzetelny pokazać Polakom, jak wyglądają nasze rządy przez te kilkanaście miesięcy - mówiła w TVP szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek.

• Według Elżbiety Witek wniosek PO to pokłosie rywalizacji między liderem PO Grzegorzem Schetyną a liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru.

• "W tej chwili wydaje się, że chodzi o to, żeby któryś z nich stał się jednak liderem opozycji" - mówiła Witek.

Posłowie odrzucili w piątek wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło. Poza Platformą wniosek poparły Nowoczesna, PSL i koło UED. Przeciwni byli wszyscy posłowie PiS. Politycy Kukiz'15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

"Dla nas ten dzisiejszy dzień to nie jest dzień triumfu i takiego samozadowolenia, ponieważ polityka jest naprawdę odpowiedzialnym zajęciem" - mówiła Witek.

"Myśmy na coś się z Polakami umówili, część programu zrealizowaliśmy już, ale wiemy, że przed nami jeszcze bardzo długa droga i ciężka praca, w związku z tym ta pokora i pracowitość jest nam potrzebna" - dodała.

Pytana, czy potrzebna jest rekonstrukcja rządu w związku z debatą nad wnioskiem o wotum nieufności odpowiedziała, że wniosek PO to pokłosie rywalizacji między liderem PO Grzegorzem Schetyną a liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru.

"W tej chwili wydaje się, że chodzi o to, żeby któryś z nich stał się jednak liderem opozycji" - mówiła Witek.

Oceniła, że występując w trakcie debaty nad wnioskiem o wotum nieufności Petru zachowywał się jak podczas kampanii wyborczej. "To jest jakiś absurd totalny" - stwierdziła.

"Dla nas to wotum nieufności było okazją do tego, że w sposób odpowiedzialny, prawdziwy i rzetelny pokazać Polakom, nie tylko panu Grzegorzowi Schetynie, jak wyglądają nasze rządy przez te kilkanaście miesięcy" - powiedziała Witek.

Szefowa gabinetu politycznego premier podkreśliła, że rząd wolałby mieć do czynienia z odpowiedzialną opozycją. "Bo ona zmusza rządzących do lepszego działania, spierajmy się na programy" - podkreśliła.

Witek oceniła, że premier podczas piątkowej debaty "powiedziała wszystko to, co trzeba przypominać nie tylko opozycji, ale warto przypomnieć także Polakom".

"O ile w ubiegłym roku naszym priorytetem była rodzina, to w tym roku naszym priorytetem jest gospodarka" - stwierdziła.

Według szefowej gabinetu politycznego premier wystąpienie Grzegorza Schetyny podczas debaty było "jednym kłamstwem".

"O ile sobie uświadamiam, to my nie jesteśmy w okresie kampanii wyborczej, jesteśmy półtora roku po wyborach" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA