REKLAMA

Ernest Bejda szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lutego 2016 15:19
Ernest Bejda szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda został w piątek, 19 lutego, szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego (fot. youtube.com)

· Ernest Bejda został w piątek, 19 lutego, szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
· Bejda wcześniej pełnił obowiązki szefa CBA.

"Prezes Rady Ministrów Beata Szydło na podstawie art. 6 ust. 1 Ustawy o CBA z dniem 19 lutego 2016 r. powołała Ernesta Bejdę na stanowisko Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Już wcześniej, w dniu 1 grudnia 2015 r., Pani Premier powierzyła E. Bejdzie pełnienie obowiązków Szefa CBA" - napisało CBA w komunikacie.

Bejda ma 37 lat, jest skończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Skończył aplikację prokuratorską oraz adwokacką. Pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym, prowadził też własną kancelarię adwokacką. Od 2006 r. do 2009 r. był zastępcą szefa CBA - Mariusza Kamińskiego. W 2010 r. został zwolniony ze służby w CBA, potem powrócił do praktyki prawniczej.

Premier powołuje i odwołuje szefów służb specjalnych po uzyskaniu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych, rządowego kolegium ds. służb oraz prezydenta. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca.

Komisja ds. służb specjalnych 11 lutego pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Bejdy - podobnie jak czterech innych kandydatów na szefów służb specjalnych - obecnie pełniących obowiązki szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - prof. Piotra Pogonowskiego, Agencji Wywiadu - płk. Grzegorza Małeckiego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego - Piotra Bączka i Służby Wywiadu Wojskowego - płk. Andrzeja Kowalskiego.

"Prezydent nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do przedstawionych kandydatur" - powiedział w piątek PAP dyrektor Biura Prezydenta Marek Magierowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław Komosa 2016-02-19 15:29:01
    Gratulacje, i tylko jedna prośba,zanim nie osądzicie skutecznie człowieka nie róbcie czarnego piaru i propagandy, gdyż częto wyrządzono już wiele strasznych krzywd niewinnym ludziom -nie do naprawienia- w tym dla mnie osobiścieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA