REKLAMA

Euro 2016: Prezydent dziękuje polskiej reprezentacji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 czerwca 2016 12:02
Euro 2016: Prezydent dziękuje polskiej reprezentacji Andrzej Duda z małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• - Chłopaki dali z siebie wszystko; bardzo im dziękuję za tę grę, za ten wysiłek kolejny i za radość, jaką nam sprawili – powiedział prezydent Andrzej Duda po meczu mistrzostw Europy Polska-Niemcy, który oglądał w ambasadzie RP w Berlinie.
• Andrzej Duda z małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii.

- Radość, jaka była po ostatnim gwizdku sędziego, to tak jakbyśmy prawie bramkę strzelili – powiedział prezydent. 

 - Bardzo się cieszę. Widać było, że walka była ostra zwłaszcza w drugiej połowie. Sądzę, że powinniśmy uznać, że zadanie zostało wykonane, zostało dobrze wykonane. Także bardzo im dziękuję za tę grę, za ten wysiłek kolejny i za radość, jaką nam sprawili – dodał prezydent.

Andrzej Duda przebywa z dwudniową wizytą w Niemczech w związku z obchodami 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. W czwartek (16 czerwca) spotkał się z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem; w piątek (17 czerwca) rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel.

 - Ja się tak nawet uśmiechałem wcześniej. Myślałem, że wynik remisowy byłby wynikiem jubileuszowym na 25-lecie traktatu. Taki będzie więc pewnie jutro sobie z panią kanclerz pogratulujemy, bo jeżeli jest awans, to wiadomo, że zawsze można grać trochę spokojniej. Chociaż oczywiście liczymy na to, że nasza drużyna wygra kolejne mecze – powiedział dziennikarzom prezydent.

 Andrzej Duda dodał, że chyba nie będzie czasu, by pojechać na następny mecz, który polska drużyna rozegra z Ukrainą. - Dużo pracy jest teraz przed szczytem NATO (…) Ale zawsze kibicujemy, trzymamy kciuki – dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA