REKLAMA

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski traci miejsca w dwóch komisjach PE

  • Autor: PAP/JS
  • 13 marca 2017 19:44
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski traci miejsca w dwóch komisjach PE Jacek Saryusz-Wolski (fot.mat.prasowe)

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski przestanie być członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, zasiądzie natomiast w komisji petycji - poinformował w poniedziałek szef europarlamentu Antonio Tajani.

W komisji spraw zagranicznych PE Saryusz-Wolskiego zastąpi europosłanka PO Julia Pitera, a jego miejsce w komisji spraw konstytucyjnych zajmie Michał Boni. Saryusz-Wolski zajmie miejsce w komisji petycji, zwolnione przez Piterę.

Zmiany te to rezultat wykluczenia Saryusz-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej oraz z centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL), która tworzy największą frakcję w europarlamencie. Europoseł został wykluczony z tych partii w ubiegłym tygodniu, gdy polski rząd oficjalnie zgłosił jego kandydaturę na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2017-03-14 12:24:50
    Jest wielu polityków bez twarzy i zasad przeprowadzających się z parti do partii w zależności od tego gdzie czują możliwość pozostania przy zastawionym stole. Polskę i dobro obywateli mają tam, gdzie Miłosz przemycał socjalizm.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA