REKLAMA

Ewa Kopacz: Ekipa rządząca nie ma pokory, powinna uderzyć się w piersi

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 08 marca 2016 09:50
Ewa Kopacz: Ekipa rządząca nie ma pokory, powinna uderzyć się w piersi Była premier Ewa Kopacz w programie „Polityka przy kawie” TVP1 odniosła się do kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. (fot. Twitter)

- Dzisiaj decyduje się los wszystkich Polaków. Mnie nie interesuje upór jednego czy drugiego polityka. Ja oczekuję, by szybko i stanowczo rozwiązali problem, którego są autorami – mówiła o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego była premier Ewa Kopacz w wywiadzie dla TVP1.

Była premier Ewa Kopacz w programie „Polityka przy kawie” TVP1 odniosła się do kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. – Jak oglądam moich kolegów z PiS-u, to mam takie wrażenie, że są mistrzami w czynieniu prawdy z kłamstwa i kłamstwa z prawdy. Kłopoty, które w tej chwili mamy, i kryzys konstytucyjny wynikają z błędów, które popełnia ekipa rządząca. Jedynym rozwiązaniem kryzysu jest zaprzysiężenie trzech sędziów wybranych zgodnie z konstytucją za poprzedniej kadencji – mówiła.

Skomentowała także zaplanowane na dzisiaj posiedzenie TK. – Dzisiaj decyduje się los wszystkich Polaków. Mnie nie interesuje upór jednego czy drugiego polityka. Ja oczekuję, by szybko  i stanowczo rozwiązali problem, którego są autorami. Próbują zrzucić winę na poprzedników, sami uciekając od rozwiązania. Bo trzeba byłoby się przyznać do błędu. Niestety ta ekipa nie ma czegoś takiego jak pokora, jak chęć przyznania się do błędu, uderzenia się w piersi – stwierdziła Ewa Kopacz.

Zobacz też: Ryszard Petru o TK: Nie można trochę naprawić konstytucji. To nie są negocjacje handlowe

Odniosła się także do kryzysu migracyjnego. Pytana o zapowiedzi Donalda Tuska jakoby kryzys ten został zażegnany, powiedziała, że chciałaby, by te słowa były prorocze. Przypomniała, że obecna ekipa rządząca wiele zawdzięcza PO w kwestii uchodźców.

– Dzięki naszej determinacji i konkretnej postawie, skutecznej obronie naszych polskich interesów, nie dopuściliśmy do stałego mechanizmu rozdziału imigrantów, napływających do Europy. Dzięki temu pani premier Beata Szydło miała o wiele łatwiejszą sytuację, tylko i wyłącznie kontynuuje politykę, którą my, jako przedstawiciele wolnego kraju, lidera Europy Środkowo-Wschodniej, zaproponowaliśmy - powiedziała była premier.

Pytana o to, czy zgoda na przyjęcie 6 tys. uchodźców nie była błędem, powiedziała, że nie. – Uważam, że w tamtej sytuacji, kiedy widzieliśmy matki z dziećmi, odezwała się polska wrażliwość. Jeśli komukolwiek pomagać, to takim osobom, które nie wyjechały, żeby szukać lepszego życia, zarabiać pieniądze, ale uciekały, być może, chroniąc życie swoje i dzieci przed śmiercią – podsumowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • polityk prawicowy 2016-03-08 15:18:18
  Do dobra zmiana:Głupku nie trzymam z przestępcami, jak myślisz kto jest autorem największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na"B" budowlane, gdzie właściciele gruntów niebyli nawet stronami postępowania, gdzie są rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków z obrębów miast. Jesteś w błędzie jak myślisz że wejdę w układ z oszustami, nie jestem sprzedawczykiem jak większość z was, nie wchodzę w takie przekręty które zdestabilizowały nasz kraj!
 • dobra zmiana 2016-03-08 14:54:46
  Do polityk prawicowy: nie wypowiadaj się za wszystkich Polaków , brednie piszesz ta pędzi wiatr , nieodpowiedzialna i kłamliwa kobieta z kolesiami z PO i PSL , do tego się przyczyniła , że Polska jest skorumpowana i źle wypada wizerunkowo. Dobra zmiana wprowadzana przez rządzących ma to zmienić , odkopać na światło dzienne , aby wszyscy Polacy poznali sieć skandalicznych afer z lat 2007 - 2015. Ponadto RP jest niezależna , wolna i suwerenna i żadne międzynarodowe rządy i media nie ma , nie mają prawa wtrącać się i narzucać swoich racji w wewnętrzne sprawy demokratycznej i Ojczyzny. Wstyd , abyś podpisywał się polityk prawicowy , a widać z programem prawicy nie masz nic wspólnego , tylko jesteś sprzedawczykiem tych nieudaczników z poprzednich lat , którzy rządzili krajem , gorzej niż w PRL.
 • polityk prawicowy 2016-03-08 12:47:32
  Śmieli się z Pani PiS, lecz zachowałaś się odchodząc z honorem, długo nie musieliśmy czekać na konsekwencje 100dni rządów nowej Premier (Szydło wyszło z worka)Rada Europejska rozpoczęła się procedura, która wykluczy nas z głosowania. Będziemy w Unii Europejskiej nieliczącym się marginesem, w obronie demokracji możemy się również spodziewać Stany Zjednoczone odetną się dyplomatycznie od kraju Polski który dzięki PiS jest już skończony, Najrozsądniejszym rozwiązaniem w danej sytuacji jest, rozpisanie wyborów przedterminowych parlamentarnych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA