REKLAMA

Ewa Kopacz o inwigilacji dziennikarzy: Miałam zapewnienia, że takie praktyki nie miały miejsca

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 19:00
Ewa Kopacz o inwigilacji dziennikarzy: Miałam zapewnienia, że takie praktyki nie miały miejsca Ewa Kopacz zapewnia, że nie wiedziała o podsłuchiwaniu dziennikarzy (fot. PTWP/Michał Oleksy)

· Ewa Kopacz zapewnia, że nie wiedziała o podsłuchiwaniu dziennikarzy.
· Była premier uważa, że każdy, kto ma jakiekolwiek dowody, powinien zgłosić doniesienie do prokuratury.

Ewa Kopacz pytana przez Wirtualną Polskę, czy jako premier wiedziała o podsłuchiwaniu dziennikarzy odparła, że w okresie, gdy była premierem, miała zapewnienie, że "takie praktyki nie miały miejsca". Zapewniała ją o tym minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Kopacz podkreśliła, że wszyscy urzędnicy publiczni, którzy "mają jakiekolwiek dowody" na łamanie prawa, jak zakładanie podsłuchów bez zgody sądu, powinni "natychmiast złożyć doniesienie do prokuratury".

Była premier zwróciła też uwagę na fakt, że informacje o inwigilowaniu dziennikarzy pojawiły się w momencie, gdy procedowane w Sejmie mają być dwie ustawy: o prokuraturze i o policji. „Dla mnie to dość ciekawa zbieżność w czasie” – mówiła Wirtualnej Polsce.

12 stycznia Komenda Główna Policji poinformowała o zakończeniu audytu w sprawie podsłuchiwania dziennikarzy. Prowadzone postępowanie sprawdzające wykazało, że w KGP działały dwie grupy, które zajmowały się sprawą tzw. afery taśmowej. Efektem audytu są postępowania dyscyplinarne wobec 7 policjantów i zmiana kierownictwa Biura Spraw Wewnętrznych KGP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna! 2016-01-13 22:44:14
    Powszechnie wiadome jako polityk prawicowy byłem podsłuchiwany, łazili za mną konfidenci(pieski)po sklepach na giełdzie itp. Ludziska ze śmiechu padli, co wyrabiacie.Dziwnym trafem i Was podsłuchali, Naszą Prezydent Miasta, byłego Starostę jak o zabójstwie polityka wspominał jak będzie dalej robił co dotychczas itd.Posiadam nagrania z kamery i co teraz?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA