REKLAMA

Ewa Kopacz: Rząd PiS stawia się ponad prawem

  • Autor: PAP/JS
  • 11 marca 2016 13:04
Ewa Kopacz: Rząd PiS stawia się ponad prawem Ewa Kopacz uważa, że rząd PiS nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej (fot.facebook.com/Ewa-Kopacz)

• Rząd PiS zapewne nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej; to jest gabinet stawiający siebie ponad prawem, przypisujący sobie monopol na prawdę i prawo - oceniła była premier Ewa Kopacz (PO).
• "To jest rząd stojący ponad prawem, który mówi: tylko my mamy rację"- dodała.

"Nie spodziewam się, że nagle Komisja Wenecka przymknie oko i powie: Polska lider Europy Środkowo-Wschodniej może sobie pozwolić na więcej, może sobie pozwolić na łamanie prawa" - powiedziała Kopacz. Według byłej premier "Komisja będzie bardzo radykalna w tej sprawie".

Jak dodała, sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego oceniają też Polacy, "którzy wychodzą na ulice". Zdaniem Kopacz, rząd nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej, mimo że wcześniej deklarował, że bardzo poważnie je rozpatrzy.

Czytaj też: Strona polska: Wiele uwag Komisji Weneckiej miało charakter czysto polityczny

"To jest rząd stojący ponad prawem, który mówi: +tylko my mamy rację, my mamy monopol na prawdę, na prawo, na to, by urządzać wam wszystkim życie+. A więc będą urządzać nam wszystkim życie według swojego schematu, niezależnie od tego, ile będzie jeszcze opinii, głosów sprzeciwu, merytorycznych - prawników, konstytucjonalistów - powiedziała Kopacz. - Najprawdopodobniej przyjmą taką wersję, jaka będzie dla nich wygodna. Niestety każdego dnia i każdej godziny zawłaszczają to państwo, mówiąc, że tylko oni mają rację. A demokracja polega na tym, że można się różnić od tych, którzy rządzą, że można swe życie urządzać według reguł prawa, ale według własnego uznania".

Zobacz: Komisja Wenecka: Opinia na temat Polski będzie liczyła ponad 20 stron

Jak mówiła, ma ona dzisiaj "kiepską satysfakcję", bo ostrzegała przed taką sytuacją w czasie kampanii wyborczej. "W czasie kampanii mówiłam, że złe czasy, kiedy ci, którzy wiedzą wszystko najlepiej, którzy uważają, że ponad nimi nie ma żadnego prawa, dojdą do władzy i będą nam życie urządzać" - mówiła.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA