REKLAMA

Ewa Kopacz: To nie będzie autorska rekonstrukcja premier Beaty Szydło

  • Autor: PAP/KDS
  • 28 października 2017 20:13
Ewa Kopacz: To nie będzie autorska rekonstrukcja premier Beaty Szydło Ewa Kopacz, uważa, że dobrą kandydatką na premiera jest Elżbieta Rafalska (fot.premier.gov.pl/M. Śmiarowski)

Elżbieta Rafalska kandydatką na premiera? Zdaniem Ewa Kopacz byłaby to bardzo dobra decyzja. Była premier ma również swoje typy dotyczące innych ministrów do wymiany.

• Premier Beata Szydło poinformowała we wtorek o planowanych zmianach w rządzie.

• - To nie będzie autorska rekonstrukcja premier Beaty Szydło, bo nic nie wydarzy się bez przyzwolenia i decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - komentuje Ewa Kopacz, była premier.

• Zdradza też, którzy ministrowie powinni stracić stołek. 

- Gdybym chciała trochę namieszać i pokazać coś zupełnie nowego, to na miejscu Jarosława Kaczyńskiego pokazałabym inną kandydatkę na premiera polskiego rządu, kandydatkę, która miałaby raczej twarz społeczną - powiedziała Kopacz.

W jej ocenie mogłaby to być Elżbieta Rafalska. - Była autorem programu 500 plus i wdrożyła go. I w przeciwieństwie do obecnie urzędującej pani premier wdraża ten program z uśmiechem na twarzy, bez pokrzykiwania i zaciśniętych ust - stwierdziła była premier. Jej zdaniem być może jest to dobra kandydatka z wrażliwością społeczną dla społecznego rządu.

W ocenie Kopacz stanowisko może stracić minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, a może go zastąpić wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak mówiła, rekonstrukcja może też objąć minister cyfryzacji Annę Streżyńską, która może się okazać, że jest świetnym ministrem, ale ma w sobie dość determinacji, by mówić, co jej się nie podoba.

Kopacz uważa, że rekonstrukcja nie obejmie natomiast m.in. ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, ponieważ, kiedy niedawno w Sejmie było głosowanie wotum nieufności wobec niego, PiS stanął za nim murem i teraz swojego stanowiska nie zmieni.

Zdaniem byłej premier w związku ze strajkiem lekarzy rezydentów duży kłopot ma obecnie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Na miejscu pani premier powiedziałabym: Wiesz co chłopie, masz do końca roku czas na to, żeby rozwiązać problem. Nie rozwiążesz go, samoistnie w grudniu żegnamy się i odchodzisz ze stanowiska - stwierdziła Kopacz. Tymczasem - jak dodała - ponieważ problem narasta, w związku z tym szef resortu zdrowia też może do grudnia spać spokojnie.

Jak powiedziała, rekonstrukcja rządu powinna też objąć szefa MON Antoniego Macierewicza i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Zdaniem Kopacz pozostaną oni jednak na swoich stanowiskach.

W jej ocenie, rekonstrukcja nie będzie autorską rekonstrukcją premier Beaty Szydło, bo nic nie wydarzy się bez przyzwolenia i decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Premier Beata Szydło powiedziała we wtorek, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie i decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że w ciągu kilkunastu dni poinformuje o podjętych decyzjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Klara 2017-10-29 09:37:28
    Kopacz...tylko tyle ma dodania o PISSsssssssssssssssssREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA