REKLAMA

Ewa Kopacz: W PiS jeden donosi na drugiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 kwietnia 2016 12:35
Ewa Kopacz: W PiS jeden donosi na drugiego Była premier krytycznie odniosła się do pomysłów partii rządzącej, zwłaszcza programu 500 plus i zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków (fot.: twitter)

- Myślę, że oni tam, w PiS, bardzo się pilnują, jeden donosi na drugiego, boją się zostać oskarżeni o bratanie się z opozycją - uważa była premier Ewa Kopacz.

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Ewa Kopacz wspominała okres pełnienia funkcji premiera. Jak mówiła, była to dla niej duża lekcja życia.

- Wiedziałam, że to nie będzie łatwe, że będę musiała przejść przyspieszone korepetycje z finansów, gospodarki, rolnictwa... Nie mogłam sobie pozwolić na to, by rozmawiać z partnerami, nie tylko w Polsce, będąc nieprzygotowaną - mówiła. 

Zapewniła jednak, że objęłaby tę funkcję drugi raz.

- Wiedząc, czym to pachnie, ile to wysiłku? Tak, chyba tak. Zrobiłam kawał dobrej roboty i nikt mi tego zabierze. I nieważne, że dostaje się tyle cięgów - powiedziała.

Czytaj też: Ja zastąpię Beatę Szydło? Morawiecki: "To kompletne bzdury"

Jak mówiła, ma satysfakcję, bo z wygłoszonego exposé udało się jej partii zrealizować 98 proc. - Te dobre rozwiązania, które teraz obowiązują, my wprowadziliśmy w życie. Niestety wielu z nich ludzie nie kojarzą z rządami PO - stwierdziła.

Jednocześnie krytycznie odniosła się do pomysłów partii rządzącej, zwłaszcza programu 500 plus i zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków.

Myśmy chcieli, żeby sześciolatki poszły do szkoły dlatego, by miały równe szanse ze swoimi rówieśnikami z UE - mówiła "DGP" Ewa Kopacz (fot.:pixabay.com)

- Myśmy chcieli, żeby sześciolatki poszły do szkoły dlatego, by miały równe szanse ze swoimi rówieśnikami z UE. Proszę zauważyć, co się teraz dzieje, rząd daje rodzicom 500 zł, dzieci muszą iść do szkoły jako siedmiolatki, miejsc w przedszkolach publicznych zabraknie i zaraz się okaże, że rodzice muszą płacić 1000 zł za prywatne przedszkole - mówiła.

Na łamach "DGP" powiedziała też, że jej zdaniem w PiS jeden poseł donosi na drugiego. - Myślę, że oni tam, w PiS, bardzo się pilnują, jeden donosi na drugiego, boją się zostać oskarżeni o bratanie się z opozycją - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • j-agat 2016-05-02 08:30:11
    Jeszcze ma pani odwagę występować publicznie ?Wstydu pani brak po tych wszystkich pani kłamstwach smoleńskich ? Prezentuje pani wyjątkowo paskudną moralność.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA